Mistrzostwa w szachach chłopców
Dodane przez admin_zsbio dnia Czerwiec 11 2021 16:03:01Mateusz Biniszkiewicz (2bp)Nowy mistrz szkoły w szachach

W środę 9 czerwca równolegle z turniejem szachowym dziewcząt odbyła się rywalizacja chłopców. Do walki przystąpiło 12 uczestników. Rywalizacja przebiegała wg systemu szwajcarskiego na dystansie 6 rund.

Po zakończeniu rozgrywek podium było rozstrzygnięte, ale sprawa tytułu mistrzowskiego była otwarta, gdyż na czele tabeli był Sebastian Freda (tegoroczny absolwent z klasy 4b) i Mateusz Biniszkiewicz (2bp). Obaj wygrali wszystkie partie a w bezpośrednim pojedynku padł remis. Dogrywka odbyła się w piątek 11 czerwca...


Więcej informacji
ZdjęciaTreść rozszerzonaNowy mistrz szkoły w szachach


W środę 9 czerwca równolegle z turniejem szachowym dziewcząt odbyła się rywalizacja chłopców. Do walki przystąpiło 12 uczestników. Rywalizacja przebiegała wg systemu szwajcarskiego na dystansie 6 rund.

Po zakończeniu rozgrywek podium było rozstrzygnięte, ale sprawa tytułu mistrzowskiego była otwarta, gdyż na czele tabeli był Sebastian Freda (tegoroczny absolwent z klasy 4b) i Mateusz Biniszkiewicz (2bp). Obaj wygrali wszystkie partie a w bezpośrednim pojedynku padł remis. Dogrywka odbyła się w piątek 11 czerwca i była minimeczem granym do 2 wygranych partii.

Piątkowa forma Mateusza była zdecydowanie wyższa, pokonał Sebastiana 2 do 0. Serdecznie gratulujemy Mateuszowi.

Trzecie miejsce zajął również absolwent z 4b Miłosz Musiał.

Sebastianowi i Miłoszowi dziękujemy za ich wkład w szachowe życie szkoły (dwa wicemistrzostwa powiatu) i życzymy dalszych sukcesów szachowych.

4 miejsce zajął Miłosz Siedlecki (2bg). Na miejscach 5-7 sklasyfikowani zostali Kacper Badziński (2bg), Wiktor Kasprzycki (2bp) oraz Dawid Zimny (1c). W turnieju uczestniczyli również Jakub Böttcher (2bp), Kacper Malinowski (3a), Jan Block (2bg), Piotr Wierzbicki (1c) oraz Fabian Kanabaj(2bp).

Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i mam nadzieję na regularne spotkania na kółku szachowym w przyszłym roku szkolnym.

Jacek Przybysz (organizator)


Zdjęcia