Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uwaga MATURZYŚCI

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Razem do zawodu


Projekt Razem do zawodu

Grupa dzielnych logistyków z ZSBiO pod kierunkiem p. Bernadety Szymańskiej kontynuuje prace nad autorskim, „mocno wybiegającym w przyszłość” projektem udoskonalenia sieci komunikacyjnej w Tczewie. We wtorek 4 lutego uczniowie przygotowywali dokumentację fotograficzną w terenie. Byli to Oliwia Kłodkowska, Jakub Zittrich, Mateusz Biniszkiewicz, Wiktor Kasprzycki, Sebastian Freda i Kamil Kowalski. Uczniowie szukali miejsca na nową kładkę, która odciąży ruch z Centrum miasta. Nasza szkoła bierze udział w konkursie Razem do zawodu. Jest on przeznaczony dla uczniów pomorskich szkół zawodowych i organizowany przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

Konkurs Euroscola cd


Konkurs Euroscola c.d.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przeszła do II etapu konkursu Euroscola. Etap ten będzie polegał na „dostarczeniu zadania kreatywnego”. Przed nami bardzo trudne zadanie, ale będziemy próbować. Pierwszy (również trudny) etap uczniowie pokonali pod kierunkiem p. Anny Zielińskiej. Dziękujemy i gratulujemy! Konkurs Euroscola umożliwia uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i zapoznanie się z jego pracą. Młodzi ludzie uczestniczą w symulowanych posiedzeniach „komisji parlamentarnych”, a następnie obradują podczas “posiedzenia plenarnego”.Krwiodawstwo


Honorowe krwiodawstwo

Chcielibyśmy przypomnieć, że w grudniu grupa uczniów z klasy maturalnej 4c technik spedytor wzięła udział w akcji honorowego krwiodawstwa. Jest to naprawdę rzecz naprawdę bardzo szlachetna i godna polecenia, która teraz będzie również nagradzana w nowym regulaminie oceny z zachowania +10 punktami. Zachęcamy wszystkich do naśladownictwa.

Więcej informacji


Parkrun na +6
powiększ


Parkrun na +6

Sobota godzina 9 to świetna pora by zrobić coś dla zdrowia, kondycji i również od lutego – dla popracowania nad oceną z zachowania. Teraz bowiem każdy kilometr tego 5-kilometrowego biegu (może być tez marsz) wart jest ponad 1 punkt w rankingu zachowania. Ta promocyjna cena utrzyma się do końca roku szkolnego. Deszcz w ostatnią sobotę (1 lutego) ani nie odstraszył stałych bywalców, ani nie zniechęcił debiutantów. Pani dyrektor Bożena Żywiecka miała więc okazję do wpisania pierwszych „szóstek”, a po najbliższej sobocie – miejmy nadzieję – że będzie ich jeszcze więcej. Serdecznie zapraszamy!

Kącik parkrunowy na stronie SU


Wyjazd klas budowlanych
powiększ


Wizyta w Pomorskiej Izbie Inżynierów Budownictwa

W piątek 31 stycznia uczniowie z klas technik budownictwa i technik inżynierii sanitarnej odwiedzili Pomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Gdańsku. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w szkoleniu organizowanym dla członków Izby dotyczącym systemów asekuracji przy robotach budowlanych. Szkolenie prowadził pan Jarosław Wawer, jeden z założycieli Grupy FAS, posiadający kilkuletnie doświadczenie w asekuracji prac na wysokościach.

Więcej informacji


Przemarsz patriotyczny


Przemarsz patriotyczny

Z okazji setnej rocznicy powrotu Tczewa do Polski 30 stycznia młodzież naszej szkoły pod opieką pani Anny Zielińskiej wzięła udział w żywej lekcji historii. Odbył się teatr historyczny oraz piknik żołnierski. Wszyscy byli świadkami przybycia żołnierzy Frontu Pomorskiego do Tczewa. Po inscenizacji przeszli ulicami miasta na Plac gen. Hallera. Dziękujemy młodzieży za tak liczne przybycie pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody, a pani Annie Zielińskiej za przygotowanie grupy i opiekę.

Zdjęcia


Lekcja w Fabryce SztukKlasa 1bg na wykładzie historycznym

W związku z obchodami 100. Rocznicy Powrotu Tczewa do Polski młodzież klasy 1bg (technik logistyk) pod opieką nauczyciela historii p. Anny Zielińskiej uczestniczyła w środę 29 stycznia w wykładzie „Powrót Polski do Pomorza”, który poprowadziła p. dr Barbara Męczykowska z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Po wykładzie uczniowie wzięli udział w warsztacie, poświęconym temu wydarzeniu. Wykład odbył się w Fabryce Sztuk w Tczewie.Staże zawodowe


Staże zawodowe

58 uczniów naszej szkoły podczas ferii zimowych wzięło udział w stażach zawodowych. Było to 14 techników budownictwa i techników inżynierii sanitarnej oraz 44 techników logistyki i spedycji. Uczniowie ci uczestniczą w projekcie unijnym POSTAW NA DOBRY ZAWÓD, którego koordynatorem jest p. Dorota Kaczmarek.

Więcej informacji
Zdjęcia


Olimpiada Damian Stopiński


Damian Stopiński w etapie wojewódzkim
konkursu historycznego

Z przyjemnością informujemy, że Damian Stopiński z kl. 3c technik spedytor, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego VI edycji Olimpiady Solidarności Dwie Dekady Historii. Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem pani Anny Zielińskiej – nauczyciela historii. Dziękujemy i gratulujemy.
Etap wojewódzki odbędzie się 14 marca 2020 roku w Sali BHP w Gdańsku. Życzymy powodzenia.
Budżet obywatelski

Jasełka


Jasełka szkolne i wigilie klasowe

Piątek 20 grudnia był w naszej szkole dniem uroczystym i radosnym. O godzinie dziewiątej wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by obejrzeć Jasełka, przygotowane w tym roku przez panią Bernadetę i pana Krzysztofa Szymańskich wraz z klasą 1cp. Mieliśmy również okazję usłyszeć występ wokalny szkolnego chóru przygotowanego przez panią Moniką Ostrowską. Po uroczystości klasy rozeszły się do sal, aby przy nakrytych uprzednio i zastawionych smacznymi potrawami stołach spożyć wspólny posiłek poprzedzony życzeniami.

Więcej informacji

Zdjęcia - Jasełka

Zdjęcia - wigilie klasowe


Wygenerowano w sekund: 0.03
80,564 unikalne wizyty