Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uwaga MATURZYŚCI

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Wybieram wybory


Konkurs Wybieram Wybory

W piątek 25 lutego odbył się pierwszy etap konkursu Wybieram Wybory, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Test sprawdzał znajomośc kodeksu wyborczego. Udział wzięli Sebastian Freda, Wiktoria Gołębiewska, Kamil Łozowicki, Michał Krupiński, Maciej Konzorski i Krzysztof Czaja. Za przeprowadzanie etapu szkolnego odpowiedzialna była p. Anna Zielińska.
Wyniki poznamy 13 marca.
Licealiada piłka siatkowa


Licealiada w siatkówce dziewcząt i chłopców W

W poniedziałek i czwartek 17 i 20 lutego w hali sportowej II LO odbyła się Powiatowa Licealiada w siatkówce dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny reprezentowały szkołę pod opieką p. Pawła Antczaka. Skład drużyny chłopców: Adam Brzoskowski, Krystian Cybulski, Wojciech Domachowski, Piotr Kaniewski, Wiktor Kasprzycki, Kacper Kunowski, Kacper Malinowski, Mateusz Meller, Dawid Sieg, Dominik Spich, Mateusz Styka, Oskar Świeczkowski oraz dziewczęta: Wiktoria Budzich, Nikola Krefft, Nikola Łoś, Michalina Plumbaum, Wiktoria Smoła, Sara Szamp, Julianna Urban i Weronika Witek.
Dziękujemy za walkę.


Więcej informacji


Konkurs o Kociewiu


Światowy Dzień Kociewia

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. W związku z tym wydarzeniem odbył się w bibliotece Konkurs wiedzy o Kociewiu oraz przygotowano wystawę książek. Przez cały tydzień pojawiały się zadania na temat regionu. Czytelnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę. W piątek 14 lutego wręczone zostały nagrody osobom, które podjęły się wyzwania i codziennie rozwiązywały zadania związane z historią, geografią Kociewia .
Pierwsze miejsce zajęła Alisa Tiuremskaia (2b), drugie Maciej Kubiak (4f) i Sebastian Freda (3b), zaś trzecie Wiktoria Gołębiewska (2b) i Błażej Grabowski (1cp).


Więcej informacji


Szkolny turniej piłki siatkowej


Szkolny turniej w piłkę w siatkową

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w środę 19. lutego odbył się szkolny turniej w piłkę w siatkową chłopców o puchar dyrektora ZSBiO. Mecze odbywały się systemem pucharowym pod kierunkiem p. Pawła Antczaka. Po zaciętej walce, pierwsze miejsce i puchar wywalczyła klasa 3di logistycy i inżynierowie. Na drugim miejscu znalazła się klasa spedytorów 2c. Brązowy medal przypadł również spedytorem - z klasy 1cg. Gratulujemy zwycięzcom! Podziękowania należą się również organizatorom za pomysł i realizację imprezy.

Szczegóły rywalizacji na stronie SU
Zdjęcia


Zajęcia ekologiczne


W trosce o środowisko

W środę 18 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcie ekologiczne. Duża grupa chętnych uczniów (14 osób) i nauczycieli (12 osób) oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Krystyna Andryka, w swoim wolnym czasie postanowiła podjąć konkretne działania dla dobra naszej planety. Z materiałów z recyklingu szyliśmy woreczki wielokrotnego użytku. Woreczki z firanek zamiast woreczków foliowych będą wykorzystywane podczas kupowania warzyw i owoców.

Więcej informacji
Zdjęcia


Kurs AutoCad


Kurs AutoCAD

Pani Dorota Kaczmarek, koordynator projektu unijnego Postaw na dobry zawód poinformowała, że 17 lutego 12 uczniów naszej szkoły w ramach tego projektu rozpoczęło kurs z programu AutoCAD. Kurs jest całkowicie bezpłatny dla uczniów. Program AutoCAD to najbardziej znany i powszechny na świecie program do tworzenia projektów, wizualizacji i dokumentowania. Uczestnicy będą mogli korzystać z tej aplikacji, która pomoże im podczas tworzenia szkiców, projektów architektonicznych, wnętrz, obwodów elektrycznych, schematów hydraulicznych lub planów naziemnych budynków, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, inwentaryzacji budowlanych itd. Życzymy uczniom fajnej przygody z tym programem komputerowym i mamy nadzieję, że frekwencja będzie 100% na wszystkich zajęciach, tak jak na pierwszych zajęciach.Parkrun


Parkrun pod znakiem pięćdziesiątki

Parkran z soboty 15 lutego dla ZSBiO przebiegał pod znakiem liczby 50. Sebastian Freda świętował swój 50 parkrun, za co otrzymał pamiątkowy dyplom oraz czerwoną koszulkę jubilata. Tego dnia liczba uczniów naszej szkoły, którzy od początku tego roku szkolnego wzilęi udział w tym biegu, osiągnęła , jak wynika ze statystyk, również liczbę 50. Serdecznie gratulujemy Sebastianowi i wszystkim biegającym (lub chodzącym).
Przypominamy również, że niezależnie od ilości występów, każdy uczeń – debiutant czy weteran, sprinter czy chodziarz – otrzymuje od p.dyr. Bożeny Żywieckiej (która kilka tygodni temu też miała swój 50. bieg) za każdą sobotę równe 6 punktów do oceny z zachowania.
Zapraszamy!
Kącik parkrunowy na stronie SU


Dzień Życzlliwości


Dzień Życzliwości 2020

W czwartek 13 lutego odbył się – jak co roku – Szkolny Dzień Życzliwości. Myślą przewodnią tego dnia było, że życzliwość to styl życia i że warto być dobrym człowiekiem. W tym roku towarzyszył nam kolor złoty, dominował on w wystroju szkoły, ubiorze i ozdobach i dodatkach. Kulminacyjnym momentem były 3. i 4. lekcja, gdy wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Nagrodzono wówczas najlepszych uczniów stypendiami i dyplomami. Zaśpiewał szkolny chór oraz odbył się pokaz mody. Poznaliśmy i posłuchaliśmy szkolnych wolontariuszy, a na koniec posmakowaliśmy zdrowych smakołyków. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego dnia.

Zdjęcia


Studniówka 2020


Studniówka 2020

W nocy z sobotę na niedzielę 8/9 lutego w Leśnym Ustroniu, odbyła się Studniówka klas maturalnych: 4af (technik usług fryzjerskich, technik budownictwa ), 4b (technik logistyk) i 4c (technik spedytor). Do matury zostało w sobotę już tylko co prawda 86 dni, ale zapewne maturzyście świetnie o tym pamiętają, wszak przygotowania mają rozpisane co do dnia i godziny.
W ten wieczór jednak liczyła się tylko dobra zabawa, której nie zabrakło, o czym świadczą filmiki zamieszone na facebooku (film 1 i film 2).
Projekt Activ Citizen
powiększ


Projekt Active citizens

W ramach projektu Active citizens odbyły się z inicjatywy pani Liliji Pawelczuk pierwsze warsztaty z klasą 3c technik spedytor na temat aktywności społecznej. Przewidziane są jeszcze 4 spotkania podczas których będą omawiane poszczególne elementy metodologii Active citizens oraz będą planowane działania do stworzenia projektu, który weźmie udział w konkursie zorganizowanym poprzez FRSI i British Council. W środę 5 lutego gościem na warsztatach był p. R. Kwiatkowski, mobilny doradca leadera Techklub Gdansk z Fundacji Obywatelskiej w Gniewie.

Więcej informacji


Zajęcia integracyjne w klasie 2b


Zajęcia integracyjne w klasie 2b

We wtorek 4 lutego pani pedagog Dorota Kaczmarek we współpracy z panią Beatą Jaszcz wychowawcą klasy zorganizowała zajęcia integracyjne dla klasy 2b. Uczniowie z wychowawcą opracowali mapę marzeń oraz stworzyli reguły klasowe. Uczniowie poznali tajniki komunikacji interpersonalnej i relaksowali się na „latającym dywanie”.
To był cudowny, wspólny czas.


Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.03
80,555 unikalne wizyty