Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Integracja


Integracja klas pierwszych

W poniedziałek 23 września odbyła się integracja klas pierwszych, przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Beata Jaszcz i p. Agnieszka Rajek oraz wychowawców klas pierwszych. Klasy mogły rywalizować w różnych konkurencjach i miały okazję do zaprezentowania siebie. Rześka pogoda nie odebrała nikomu chęci do dobrej zabawy.

Więcej informacji17 września


Rocznica agresji sowieckiej
na Polskę

W czwartek 17 września młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielem p. Anną Zielińską wzięła udział w uroczystościach po pomnikiem ofiar stalinizmu w Tczewie. Odbyły się tam uroczystości upamiętniające rocznicę napaści Sowietów na Polskę w 1939 r., która przesądziła o klęsce wojsk polskich w kampanii wrześniowej.Zdrowe śniadanie


Śniadanie to podstawa

Klasa 1BP technik logistyk pod opieką wychowawcy p. Anny Rozwadowskiej rozpoczęła wtorek 17 września od pysznego, zdrowego śniadania. Była to zapewne smaczna i apetycznie pachnąca godzina z wychowawcą.Jarmark Cysterski 2019


Jarmark Cysterski

Dnia 15.09.2019 nasza młodzież uczestniczyła w Jarmarku Cysterskim w Pelplinie. Uczniowie Aleksander Mondrachowski (1fg), Łukasz Mamel (1fg), Jeremiasz Markiewicz (1bg), Jakub Nowopolski (1bg) i Dawid Chojnacki (3d) walczyli w turnieju rycerskim.
Nasze uczennice: Roksana Gros i Gabrysia Kurkiewicz (2a) zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w spektaklu Zapiski Pelplińskie. Dziewczyny miały do odegrania trudną scenę, ale poradziły sobie doskonale. Młodzież przemaszerowała także ulicami Pelplina w średniowiecznym, kolorowym korowodzie. Za udział w jarmarku serdecznie dziękują opiekunki: panie Lilija Pawelczuk i Andżelika Rogińska.


Więcej informacji
Zdjęcia


Projekt


Nasze klasy poznają rynek pracy

W poniedziałek 9 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia zorganizowane w ramach projektu fundacji „Inspirujące Przykłady”. Uczniowie klasy 2b uczący się w zawodzie technik logistyk oraz uczniowie klas 2, 3 i 4 uczący się w zawodach technik budownictwa i technik inżynierii sanitarnej mieli możliwość uczestniczenia w wykładach rozwijających ich kreatywność i otwartość. Celem prelekcji było pokazanie młodzieży możliwości związanych z ich przyszłością poprzez zapoznanie z realiami rynku pracy.
W następnych etapach projektu klasy te będą mogły odwiedzić firmy i korporacje działające na pomorskim rynku i zobaczyć jak działają! Inicjatorkami i organizatorkami są p.Agnieszka Rajek i p. Anna Zielińska.
Narodowe Czytanie 2019
Zdjęcie za tcz.pl


Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 7 września przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu w Tczewie. Uczeń z klasy maturalnej Michał Krupiński (4c) czytał fragmenty noweli „Sachem” naszego patrona Henryka Sienkiewicza. Opiekunem była pani Angelika Rogińska . "Sachem" to jedna z ośmiu nowel, które organizatorzy wybrali na ósmą już edycję Narodowego Czytania.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020


Rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Najpierw rok szkolny powitali uczniowie klas starszych, a po nich młodzież z klas pierwszych. W tym roku są to zarówno absolwenci gimnazjów oraz – po raz pierwszy – szkół podstawowych. Młodzież została serdecznie powitana przez panią Dyrektor Tamarę Małecką. Wszystkim uczniom życzymy udanego roku szkolnego i mamy nadzieję, że ci, którzy dopiero rozpoczynają edukacje w ZSBiO od pierwszych dni będą się u nas czuć dobrze i spotkają się z życzliwym przyjęciem.

Zdjęcia


80. rocznica wybuchu II wojny światowej


Udział naszego pocztu sztandarowego w uroczystościach rocznicowych

W niedzielę 1 września w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej tczewianie oddali hołd obrońcom naszej ojczyzny z 1939 roku. W uroczystościach przy obelisku na skwerze Bohaterów Szymankowa niedaleko Mostu Tczewskiego uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły.Nowy grafik lekcji:


Nowy grafik lekcji w naszej szkole


0. lekcja 7.10 - 7.55
1. lekcja 8.00 - 8.45
2. lekcja 8.55 - 9.40
3. lekcja 9.50 - 10.35
4. lekcja 10.45 - 11.30
5. lekcja 11.45 - 12.30
6. lekcja 12.40 - 13.25
7. lekcja 13.35 - 14.20
8. lekcja 14.25 - 15.10
9. lekcja 15.15 - 16.00

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie
się w poniedziałek 2 września w dwóch turach:

o godzinie 10.30 rozpocznie się uroczystość dla klas starszych - II, III i IV

o godzinie 11.00 rok szkolny uroczyście rozpoczną uczniowie i uczennice klas pierwszych

W tym dniu obowiązuje strój galowy!


2019-2020

2019/2020
Wygenerowano w sekund: 0.03
36,362 unikalne wizyty