Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Akademia Fact-Checkingu


Akademia Fact-Checkingu

26 listopada w w naszej szkole p. Jakub Dobrowolski przeprowadził warsztaty „Akademia Fact-Checkingu, czyli jak sobie radzić z fałszywymi informacjami”. Misją Stowarzyszenia Demagog, do którego należy p. Dobrowolski, jest działanie na rzecz poprawy jakości debaty publicznej w Polsce, tak, aby bezstronna i wiarygodna informacja była podstawowym źródłem wiedzy obywateli. Uczniowie klas IV C oraz IAF dowiedzieli się jak sprawdzić autentyczność informacji publikowanych w Internecie oraz poznali nowe zjawisko ‘deepfake’.
Więcej informacji

Informacja p. Mirna Rajković-KoziełKlasy 2e i 4c w Wandzinie


Klasy 4c oraz 2e w Wandzinie

W czwartek 22 listopada 2018 r. o godzinie 8.00 kolejne dwie klasy naszej szkoły, 4c oraz 2e, pod opieką p. Kaczyńskiej oraz p. Rajković-Kozieł wyruszyły do Ośrodka Leczenia Uzależnień w Wandzinie. Po przyjeździe o godzinie 10.00 zaczęliśmy zwiedzanie Ośrodka. Poza codziennymi pracami klientów oraz ich warsztatami pracy, mieliśmy okazje zobaczyć zwierzęta mieszkające w Wandzinie, m.in. lamę, świnkę pigmejską, kuropatwy czy konie.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.


Informacja p.Rajković-Kozieł

Więcej informacji


Zawody w halowej piłce nożnej


1. miejsce w halowej piłce nożnej!

W dniu 22 listopada 2018 roku odbyły się powiatowe zawody w halowej piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiło się 10 szkół z powiatu tczewskiego, w tym nasza drużyna pod opieka pana Jakuba Resmerowskiego. Nasi chłopcy trafili do grupy B wraz z I LO Tczew i ZSP Pelplin. W fazie grupowej oba mecze zakończyły się zwycięstwem 3-0 i pewnym awansem z pierwszego miejsca do fazy finałowej.

W finałowej grupie zagraliśmy z UKLO Tczew (wygrywamy 3-0) oraz II LO Tczew (wygrywamy 2-1) i ....
Więcej informacjiSzlachetna paczka


Zaproszenie do udziału w akcji Szlachetna Paczka

Kochani to już trzeci raz społeczność szkolna Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie przystępuje do realizacji Projektu Szlachetna Paczka. Dzisiaj komisyjnie wybraliśmy rodzinę, której przygotujemy paczkę na święta. Może ktoś do nas dołączy. To cudne uczucie pomagać potrzebującym....poniżej kilka fotek z ubiegłego roku......w tym roku też do wigilijnego stołu zasiądziemy szczęśliwi, wiedząc, że inni dzięki nam też mają dobre święta...

informacja p. Dorota Kaczmarek
Więcej informacji


Zajęcia dot. zdrowego odżywienia


Zajęcia dotyczące zdrowego odżywienia

Zespół do spraw promocji zdrowia, działający w naszej szkole zaprosił przedstawiciela Stowarzyszenia: JESTEM WAŻNY, do przeprowadzenia zajęć, dotyczących zdrowego odżywiana. Temat zajęć, które odbyły się 19 listopada brzmiał: "Jestem ważny – dbam o siebie: wiem, planuję, działam". Udział w zajęciach wzięli uczniowie klas pierwszych.
Informacja p. D. Kaczmarek


Więcej informacji

Wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej


Wieczór w Filharmonii

Grupa uczniów naszej szkoły z klas maturalnych spędziła piątkowy wieczór (16.11.18) w Filharmonii Bałtyckiej. Program koncertu był dosyć wymagający. Uczniowie usłyszeli utwory Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego. Ostatnim punktem programu była VI Symfonia Ludwika van Beethovena. Wyjazd zorganizowała p. Bożena Żywiecka i zapowiada kolejny w grudniu.

Więcej informacji i wrażenia uczniówKonkurs cash flows


Turniej Cashflow

W czwartek 15 listopada uczniowie Sebastian Freda (2b), Kamil Kowalski (2b), Damian Stopiński (2c) oraz Kamil Łozowicki (3c) pod opieką pani Anny Rozwadowskiej reprezentowali naszą szkołę w V Międzyszkolnym Turnieju Cashflow. Nasza drużyna, dla której był to debiut, zajęła 3 miejsce. W turnieju indywidualnym udział wziął Sebastian Freda jako najlepszy zawodnik ze szkoły.
Cieszymy się z sukcesu, gratulujemy i dziękujemy! (informacja fb)Wyjazd do Wandzina


Warsztaty profilaktyczne w Wandzinie

W czwartek 15 listopada klasy 2d i 3c pod opieką pani M. Czerwińskiej-Kożuch i p.M. Kielbratowskiej wzięły udział w warsztatach profilaktycznych w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni Plus w Wandzinie. Nasi uczniowie poznali sposoby pomocy osobom żyjącym z wirusem HIV, chorym na AIDS, uzależnionym bądź w trudnej sytuacji życiowej. Była to bardzo cenna lekcja życiowa, która nakreśliła młodzieży bardzo złe konsekwencje zażywania narkotyków, dopalaczy, używek. (informacja fb)


Konkurs pieśni patriotycznej


Konkurs Pieśni Patriotycznej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Wiktoria Gołębiewska z klasy 1b wykonała piosenkę „Tchnienie wolności” a Michał Węsierski z klasy 1a zaśpiewał „Kocham wolność” z akompaniamentem Wiktora Mielewskiego z 1af. Opiekunami były panie Alina Lasoń-Tumialis i Anna Serafin. Koncert odbył się 13 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie.(informacja fb)


Konkurs historyczny IPN


IX Wojewódzki Konkurs Historyczny
Historia regionalna – Grudzień 70

15 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły Paweł Miętki (2i) oraz Miłosz Musiał (2b) wzięli udział w IX Wojewódzkim Konkursie Historycznym Historia regionalna – Grudzień 70. Konkurs organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku i tam tez odbył się kolejny etap konkursu.
Opiekę na dnaszymi uczniami sprawowała nauczycielka historii pani Anna Zielieńska.

Więcej informacjiKonkurs recytatorski


Konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej

W środę 14 listopada nasi uczniowie Kamila Komorowska (3a), Alisa Tiuremskaia (1b) oraz Kamil Kowalski (2b) pod opieką p. Moniki Ostrowskiej wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Owidzu. Kamila zaprezentowała się w języku niemieckim z wierszem Wolfganga Borcherta Abendlied. Alisa pokazała swoje umiejętności w języku rosyjskim z wierszem Siergieja Esenina Bereza.
Więcej informacjiWygenerowano w sekund: 0.04
246,811 unikalne wizyty