Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Jasełka Szkolne


Jasełka 2018

W czwartek 20 grudnia odbyły się Jasełka Szkolne. W tym roku obfitowały one w występy wokalne, zarówno solowe jak i z udziałem chóru. Ponadto mogliśmy w kilku scenach obejrzeć historię pewnej rodziny, której bliskość i jedność były zagrożone, mimo to czas świąteczny skłonił wszystkie osoby do odnalezienia wartości wyższych, wobec których pieniądze czy miły wyjazd stają się mniej ważne.
Uroczystość została przygotowana przez uczniów z klasy 3a i 3f pod kierunkiem pani Barbary Pieczewskiej, ale udział brała również liczna grupa młodzieży z innych klas. Także inni nauczyciele wspierali organizatorów Jasełek.
Serdecznie dziękujemy za ten pobudzający do refleksji spektakl.
ZdjęciaKonkurs wiedzy o Austrii


Konkursu Turbolandeskunde – Österreich

W piątek 7 grudnia 2018 r.odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Turbolandeskunde – Österreich organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W tym roku uczniowie zgłębiają wiedzę na temat Austrii i musieli się wykazać wiedzą na temat geografii, gospodarki, historii oraz kultury. Zgłosiło się 12 uczniów, którzy utworzyli 4 trzyosobowe drużyny. Do II etapu zakwalifikowała się drużyna w składzie: Sebastian Freda, Kamil Kowalski, Miłosz Musiał.
Gratulujemy drużynie i trzymamy kciuki na dalszym etapie.
Konkurs przeprowadziła p. Monika Ostrowska.


Informacja p. Monika Ostrowska


Festiwal kariery


Festiwal Kariery

Dnia 12 grudnia odbył się w naszej szkole „Festiwal Kariery”. Impreza realizowana była w ramach projektu Starostwa Powiatowego w Tczewie „Postaw na dobry zawód – podniesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim”
W przedsięwzięciu uczestniczyli wicestarosta tczewski – Piotr Cymanowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Ewa Uzdowska, konsultant wojewódzki do spraw doradztwa zawodowego – Barbara Szymańska, konsultant do spraw edukacji zawodowej Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej – Damian Orzeł, Kierownik Projektu – Alicja Koszyk i inne osoby zaangażowane w działania projektowe...


Więcej informacji
Zdjęcia


Szlachtena paczka finał


Finał Szlachetnej Paczki

Nasza Szlachetna Paczka dotarła do odbiorców. Wzruszenie było duże. Zapakowaliśmy 35 (!) kartonów, w tym była pralka. W magazynie, do którego zawieźliśmy nasze dary, powiedziano nam, że to jedna z większych szlachetnych paczek.
Podziękowania dla całej społeczności szkolnej, dla rodziców, młodzieży, nauczycieli. Jedni przynosili dary, inni pakowali, kupowali a inni je zawieźli. Pokazaliśmy jako cała społeczność szkolna, że kochamy ludzi. Warto pomagać – to do nas wróci.
Główne osoby odpowiedzialne za całe dzieło to: pani Dorota Kaczmarek, Alina Lasoń-Tumialis i Andżelika Rogińska. Dziękujemy!


Zdjęcia

eTwinning


Projekt eTwinning

W dniach 22-25 listopada 2018r. nasze anglistki – pani Agnieszka Wojtaś i pani Lilija Pawelczuk wzięły udział w seminarium kontaktowym eTwinning we Wrocławiu. eTwinning to platforma, na której tworzy się projekty we współpracy ze szkołami z różnych zakątków Europy, oferująca różne narzędzia do współpracy online. Nasza szkoła jest zarejestrowana, a projekt pt. „Yourope for you” został zatwierdzony przez Narodową Agencję.

Więcej informacji

Informacja p. Agnieszka Wojtaś

Półfinały wojewódzkie - piłka nożna halowa


Półfinały wojewódzkie
piłka nożna halowa

W piątek 7 grudnia 2018 r. nasi chłopcy reprezentowali Powiat Tczewski w Półfinałach Wojewódzkich w halowej piłce nożnej (futsal), które odbywały się na pięknej hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu. W półfinałach wystąpiły najlepsze zespoły województwa pomorskiego w naszym regionie. Jak się okazało już w pierwszym meczu zagraliśmy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdyni, czyli późniejszym zwycięzcą półfinałów. Mecz był bardzo wyrównany i do samego końca trzymał w napięciu zgromadzonych na trybunach kibiców.
Więcej informacji
Zdjęcia

Informacja Jakub Resmerowski


Mikołajki 2018


Mikołajki 2018

W czwartek nasza szkoła świętowała Mikołajki. W przygotowanie atrakcji związanych z tym świętem włączyła się bardzo duża grupa uczniów pod kierunkiem pani pedagog Doroty Kaczmarek i pani Marleny Owedyk-Chamskiej oraz pani Agnieszki Rajek i pani Beaty Licbarskiej-Jaszcz.
Tradycyjnie były ciasta, gofry, akcja charytatywna, konkursy, śpiewanie, fotobudka, piękne stroje i dekoracje. Mikołajkowy nastrój dało się również zauważyć w strojach licznej grupy uczniów i nauczycieli.
Bardzo dziękujemy za wprowadzenie w świąteczny nastrój.


Zdjęcia

Zebraliśmy ponad 2000 zł , które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i ich rodzin.

Konkurs historyczny


Konkurs wiedzy o II Rzeczpospolitej

Dnia 5 grudnia odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KRĄG". Konkurs miał formę pisemną i dotyczył informacji z zakresu II RZECZPOSPOLITEJ 1918-1945. Część uczniów napisała pracę pt. "Sławni Polacy - naukowcy i odkrywcy". Wyniki obu kategorii konkursowych zostaną przekazane do szkół do 30 marca 2019 r. Za naszych uczniów trzymamy kciuki!

Informacja p. Anna Zielińska


Więcej informacjiDzień walki z aids


Światowy Dzień Aids

Dnia 03.12.2018 zaakcentowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Aids. W tym dniu przy bibliotece działało stanowisko informacyjne HIV AIDS, przygotowane przez uczennice kl. 3a Wiktorię Teschner i Angelikę Misiarz. Na długiej przerwie dla chętnych uczniów przeprowadzony został, z wykorzystaniem aplikacji Kahoot, konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Osoby z najwyższą liczbą uzyskanych punktów otrzymały słodkie nagrody oraz ocenę z biologii. Uczniowie mogli także uzupełnić swoją wiedzę na temat wirusa HIV i choroby AIDS podczas lekcji zorganizowanych przez panią Barbarę Pieczewską.

Wirus HIV może dotyczyć każdego z nas!
Ważna jest gruntowna wiedza na temat możliwych dróg zakażenia wirusem HIV!


Andrzejki 2018


Andrzejki szkolne

W piątek 30 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów na imprezę Andrzejkową. Były wróżby, a wosk lał się strumieniami. Kto chciał, mógł poznać swoja przyszłość z magicznej kuli albo dowiedzieć się, jaką przyszłość wieszczą mu karty. Były też słodkie wróżby ciasteczkowe. Wiele radości sprawiło uczniom śpiew karaoke.
Serdeczne podziękowania dla Samorządu za organizację Andrzejek!


ZdjęciaKonkurs historyczny


Olimpiada Solidarności

Dnia 26 listopada o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Solidarności - Dwie Dekady Historii. Dwóch spośród 9 uczniów dostało się kolejnego, wojewódzkiego etapu. Byli to Sebastian Freda i Paweł Miętki. Etap wojewódzki odbędzie się w Gdańsku. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów jest pani Anna Zielińska - nauczyciel historii.

Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.04
246,822 unikalne wizyty