Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uwaga MATURZYŚCI

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka - Dzień książki


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To uroczystość świętowana w ponad 100 krajach na całym świecie! Jest to święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. W 1995 roku UNESCO ustanowiło Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a stało się to na wniosek rządu Hiszpanii.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenia się do akcji bibliotecznej „Zainspiruj innych czytaniem”. Możemy podziwiać Wasze zdjęcia w komentarzach na FACEBOOKU ZSBiO. Akcję zaakcentowano także na : INSTAGRAMIE BIBLIOTEKI ZSBiO.


Nauczyciele bibliotekarze


Pożegnanie maturzystówZdalne pożegnanie maturzystów

Kochani Absolwenci klas technik budownictwa, technik usług fryzjerskich, technik logistyk, technik spedytor, nie taki był pierwotny scenariusz dzisiejszego dnia, a jednak życie ciągle nas zaskakuje i bardzo szybko musieliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia i dostosować się do nowej sytuacji.

Czytaj więcej


Pożegnanie Maturzystów przez panią Dyrektor Elżbietę Tamarę Małecką
„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić, Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem rozpalić, By wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia – Drogowskazy pamięci, najmilsze wspomnienia” Renata Strug

Drodzy absolwenci Mijają cztery lata wspólnej nauki. Był to okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu. Z doświadczenia wiem, że wszystko w życiu jest potrzebne i wszystko nas czegoś uczy. Mijają cztery lata, które jak sądzę nie są stracone. Coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy. Taka jest kolej rzeczy i taki jej porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związany z naszą szkołą nieubłagalnie dobiega końca. Pewnie nie do wszystkich jeszcze dziś to dociera.


Czytaj więcej


Konkurs czytelniczy


Konkurs czytelniczy TROPEM WIEDŹMINA

Dwa tygodnie temu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs czytelniczy „Tropem Wiedźmina”. Do rywalizacji przystąpiło wówczas wiele osób. Zostali jednak najbardziej wytrwali. Serdecznie dziękujemy Wam za współpracę i kontakt na Instagramie i Librusie. Laureaci konkursu TROPEM WIEDŹMINA: I miejsce – Mikołaj Knieć (1cp), II miejsce – Dawid Rosengart (1cp), III miejsce – Wiktoria Gołębiewska (2b).
W konkursie walczyli również do końca: Szymon Piontek (2f), Adrian Murawski (1bp) , Maja Kurzawa (1ap), Daniel Freitag (1cp), Sebastian Ciecholewski (3i) Klaudia Skolimowska (2a), Natalia Lubiszewska (1bp), Adrian Tyburski (1cg). Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, nagrody oraz punkty z zachowania! Upominki odbierzecie, gdy wrócimy do szkoły!


Nauczyciele bibliotekarze


Konkurs geografia-ekologia


Konkurs geograficzno-ekologiczny

W środę 22. kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi odbył się zdalny konkurs geograficzno-ekologiczny dla chętnych uczniów. Uczniowie w wyznaczonych godzinach, poprzez dziennik elektroniczny udzielali odpowiedzi na 3 serie pytań przygotowanych i wysyłanych przez organizatora panią Bożenę Żywiecką. Laureaci konkursu to: na 1. miejscu Maciek Chmielewski, na 2 miejscu Paweł Kiciński , na 3 miejscu Zosia Sobiecka i Alisa Tiuremskaia. Gratulacje. Dziękujemy wszystkim za udział. Najważniejsza jest świadomość ekologiczna oraz dobre działania dla naszej planety. Drobne zmiany i dobre nawyki w życiu każdego z nas mogą przyczynić się do dobrych zmian globalnych. Nagrody do odebrania po powrocie do szkoły, a są nimi karty podarunkowe do sklepiku szkolnego.

Turniej szachowy


Kolejny turniej szachowy

W dniach 14-20 kwietnia odbył się kolejny turniej szachowy, który tym razem zgromadził bardziej zaawansowanych szachistów. Wystąpiło w nim trzech mistrzów ZSBiO: obecny czyli Sebastian Freda oraz dwóch poprzednich: Jakub Behrendt tegoroczny absolwent oraz gościnnie Tomasz Kręcisz (absolwent z 2017 r), który kilkakrotnie był mistrzem szkoły. I t ci gracze rozdzielili między siebie podium: 1. Sebastian Freda, 2. Tomasz Kręcisz 3. Jakub Behrendt. Na czwartym miejscu punktowanym znalazł się Mateusz Biniszkiewicz.

Więcej informacji


Wolontariat


Wolontariat działa

Lekcje zdalne trwają, ale są też zajęcia pozalekcyjne i czas wolny. #WolontariuszeZSBiO pod zdalnym kierunkiem pani pedagog Dorota Kaczmarek niosą dobro i pomagają. Pomagają swoim bliskim. Ci, którzy mogą, robią zakupy starszym sąsiadom, inni szyją maseczki dla siebie , swoich rodzin, a nawet dla mieszkańców Gminy Tczew. Pomagają gotować obiady, pieką bułeczki dla rodziny i starszych sąsiadów, pomagają pielęgnować ogrody i opiekują się zwierzątkami, ten czas pozwala więcej czasu poświęcić naszym milusińskim. Wszyscy robimy wiele dobrych rzeczy dla innych, tak ważne jest wsparcie ludzi teraz, w okresie izolacji.

Więcej informacji
Zdjęcia


Życzenia
Konkurs EKO
Powiększ


Konkurs „Logistyka jest EKO”

Konkurs „Logistyka jest EKO” ogłoszony kilka dni temu przez nauczyciela logistyki panią Agnieszka Rajek dobiegł końca. Wszystkie nadesłane zdjęcia prac pokazują Wasze ogromne zaangażowanie! Wykonane z materiałów wtórnych - środki transportu są FANTASTYCZNE BRAWO! Pokazaliście, ze macie wyobraźnię, zmysł architekta i kreatywne pomysły, dlatego jednogłośnie ogłaszamy, że WSZYSCY jesteście ZWYCIĘZCAMI. Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielowi za działania.

Zobacz prace


Turniej szachowy - challenagers


Turniej dla nowych szachistów

W dniach 28 marca-6 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły rozegrała turniej szachowy. Był to „Turniej wschodzących gwiazd”, dlatego nie brały w nim udziału osoby z większym stażem szachowym. Wszystko po to, aby nowi gracze nie trafili od razu na ścianę. Okazało, że najjaśniejszym blaskiem zajaśniała gwiazda Mateusza Biniszkiewicza, który zdobył na 16 punków na 18 możliwych. Drugie miejsce wśród naszych uczniów zajął Jaub Böttcher a trzecie Wiktoria Gołębiewska. Serdeczne gratulacje! W turnieju poza tym wystąpili Paulina Dobrowolska i Roksana Gros oraz Oliwier Galikowski i Kacper Malinowski.

Więcej informacji


Światowy Dzień Zdrowia


Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku ma on szczególne przesłanie, gdyż jak nigdy dotąd uświadamiamy sobie jak ważne jest zdrowie, to fizyczne i to psychiczne i jak często życzymy sobie zdrowia. W ramach przesłania zostańwdomu pani pedagog Dorota Kaczmarek oraz wolontariusze zsbio pragną podziękować w imieniu całej społeczności ZSBiO wszystkim ludziom zaangażowanym w trudną pracę na rzecz drugiego człowieka w dobie pandemii koronawirusa.

Więcej informacji


Wyniki Egzaminów Zawodowych


Wyniki egzaminów zawodowych

Wyniki egzaminów zawodowych ze stycznia 2020 r. można sprawdzić tylko elektronicznie od piątku 20 marca 2020 r. Odbiór osobisty w sekretariacie szkoły dopiero po zakończeniu kwarantanny społeczeństwa. Osoby, które nie zdały, a chcą zdawać w czerwcu 2020 muszą: wydrukować deklarację ze strony OKE, wypełnić ją, podpisać, wysłać skan lub zdjęcie do sekretariatu na adres zsbio@wp.pl do 31 marca 2020. Telefonicznie wyniki nie będą podawane. O zaświadczenia z wynikami można zapytać poprzez moduł wiadomości w Librusie panią wicedyrektor Bożenę Żywiecką.

Komunikat CKE


Wygenerowano w sekund: 0.03
124,225 unikalne wizyty