Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Projekt


Montażysta rusztowań budowlanych

Sobota 24 kwietnia nie dla wszystkich uczniów była dniem wolnym. Jak poinformowała pani Dorota Kaczmarek koordynator projektu, uczniowie z klasy 3f (technik budownictwa) byli tego dnia w Grudziądzu w firmie EDUKATOR na kursie Montażysta rusztowań budowlanych, Cieszymy się, że uczniowie w wolnym czasie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe

Więcej informacji


Wystawa


Patrząc w niebo

20 kwietnia nauczyciele bibliotekarze zaprosili do obejrzenia wystawy online "Patrzę w niebo". Zaprezentowane na niej zdjęcia autorstwa uczniów ZSBiO to efekty realizowanej akcji bibliotecznej - Dzień Gapienia się w Niebo. Młodzież pokazała interesujące obrazy NIEBA.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe prace!


Zobacz wystawę


Ćwiczenie perspektywy


Nauka perspektywy

Odbyły się kolejne zajęcia dodatkowe dla uczniów klas budowlanych prowadzone przez panią Ewę Boryczko przedmioty budowlane) uczące rysunku budowlano-architektonicznego. Tematem zajęć była perspektywa jednopunktowa. W związku z obranym tematem tym razem członkowie zespołu rysowali budynek w perspektywie jednopunktowej wraz z jego otoczeniem. Autorką jednej z prac jest Roksana Kanarek z klasy 1F, pozostali uczestnicy chcą być nadal anonimowi. Czekamy na kolejne etapy działań.

Więcej informacji


Konkurs powiatowy


Konkurs Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

W dniu 13 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy 2cg wzięli udział w pierwszym etapie XI edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów organizowanego przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Tczewie. Adresatem zmagań konkursowych byli uczniowie szkół i innych placówek ponadpodstawowych z terenu powiatu tczewskiego. Konkurs miał charakter zdalny. Koordynatorem z naszej szkoły była pani Danuta Kaczyńska.Upamiętnienie zbrodni katyńskiej


Upamiętnienie rocznicy zbrodni katyńskiej

Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii pani Anny Zielińskiej włączyli się w utrwalanie pamięci o zbrodni katyńskiej. Uczniowie wraz z nauczycielem przygotowali wirtualną akademię i wzięli udział w II edycji konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” ogłoszonego przez Marszałek Elżbietę Witek oraz ministrów MSWiA, MON i prezesa IPN. To projekt, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski.

Więcej informacji
i akademia wirtualna


Poznańskie Forum Logistyczne


Forum Logistyczne

W czwartek 8 kwietnia klasy logistyczne i spedycyjne wzięły udział w X. Poznańskim Forum Logistycznym, które w tym roku odbyło się w formie zdalnej. Wspólnie z nauczycielami przedmiotów zawodowych p. A. Rajek, p. M. Czerwinską-Kożuch, p. Danutą Kaczyńską i p. Bernadetą Szymańską uczniowie wysłuchali referatów i wystąpień ekspertów z dziedziny logistyki i spedycji reprezentujących środowisko naukowe Politechniki Poznańskiej oraz „praktyków” ze znanych firm tj. Volkswagen Polska, Imperial Tabacco czy WDX S.A.

Więcej informacji


Spotkania z PIG


Spotkanie nt. ruszowań

W środę 31 marca z inicjatywy nauczyciela przedmiotów budowlanych p. Ewy Boryczko odbyło się już ostatnie spotkanie uczniów klas budowlanych z przedstawicielami Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań. Gośćmi klas budowlanych byli: p. mgr Dagmara Tyc, dyrektor PIGR oraz p. mgr inż. Robert Jurkiewicz członek zarządu PIGR Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań oraz przedstawiciel firmy Jurgo Sp. z o.o. Uczniowie z zainteresowaniem wgłębiali się w tematykę rusztowań, ich rodzajów i zastosowań. Poznali zasady bezpiecznej eksploatacji oraz obciążenia użytkowego rusztowań.

Więcej informacji


Konkurs plastyczno fryzjerski


FRYZJERSKA PODRÓŻ W CZASIE – STAROŻYTNOŚĆ
Konkurs plastyczno –fryzjerski

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas fryzjerskich.
Projekt fryzury damskiej lub męskiej, inspirowaną fryzurami tworzonymi w starożytnym Egipcie, starożytnej Grecji lub w starożytnym Rzymie, należy wykonać za pomocą techniki ołówka lub techniki węgla- format pracy A4.
Zdjęcia prac plastycznych należy przesłać do organizatorów przez platformę TEAMS w terminie do 19.04.2021 r.
Spośród uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. W nagrodę otrzyma nagrodę niespodziankę.
Organizatorzy:

p. Barbara Pieczewska
p. Elżbieta Jarosławska
Życzenia Wielkanocne

Z okazji

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

życzymy wszystkim

Zdrowia i Spokoju
oraz
Radości , która dostrzega piękno małych rzeczy
Nadziei, która nie gaśnie kiedy marzenia wydają się być dalekie
Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi
Wiary , która daje oparcie kiedy bezradność przeraża

Dyrekcja ZSBiO

Konkurs Tolkien


Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tego dnia uczniowie mogli obejrzeć prezentację interaktywną wykonaną w aplikacji Genial.ly na temat J.R.R Tolkiena. Na Instagramie biblioteki nauczyciele bibliotekarze popularyzowali twórczość pisarza. Chętni uczniowie mogli poukładać puzzle online z Tolkienem oraz wziąć udział w dwóch konkursach: I Quiz „Poznaj J. R. R. Tolkiena” i II Quiz sprawdzający wiedzę z książki lub filmu „Władca Pierścieni”. Wszyscy otrzymali punkty z zachowania.

Więcej informacji i lista uczestników


Akcja fryzjerska


Wielkanocne zawirowania we włosach

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich w trakcie zdalnego nauczania wzięli udział w przedświątecznej akcji: „Wielkanocne zawirowania we włosach”. Należy zauważyć, iż uczestnikami projektu oprócz klasy czwartej byli głównie uczniowie najmłodszych klas: pierwszych i drugich, a efekty ich pracy świadczą o niemałym zaangażowaniu oraz nieprzeciętnych umiejętnościach w tworzeniu nietypowych stylizacji.
Organizatorem akcji były panie Elżbieta Jarosławska i Barbara Pieczewska.


Więcej informacji
Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.03
246,755 unikalne wizyty