Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uwaga MATURZYŚCI

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Wycieczka do Krakowa i Częstochowy


Wyjazd do Krakowa i Częstochowy

Grupa uczniów naszej szkoły pojechała w dniach 29 września – 1 października do Krakowa i Częstochowy. W Krakowie młodzież zwiedziła Stare Miasto, Kazimierz oraz synagogę. Ponadto udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Drugim punktem wyjazdu była Częstochowa, gdzie uczniowie klas czwartych wzięła udział w Spotkaniu Młodzieży Maturalnej.
Organizatorem wyjazdu i opiekunem młodzieży był p. Michał Ciesielski.


Zdjęcia


Mistrzostwa Powiatu w Szachach
Z Wiktorią po sukces w szachach

Tegoroczny turniej o mistrzostwo powiatu w szachach, który odbył się w środę 2 października w II LO, nasi uczniowie będą mogli z pewnością zaliczyć do bardziej udanych. W ostatnich latach mieliśmy problemy ze składem, m.in. z powodu braku dziewczyny na czwartą żeńską szachownicę. Dlatego nasza drużyna oddawała punkty walkowerem i była praktycznie bez szans na lepsze miejsce. W tym roku wreszcie po raz pierwszy udało się wystartować w pełnym składzie. Na żeńskiej szachownicy wystartowała Wiktoria Gołębiewska (2b).

Więcej informacji

Zdjęcia


webinar


Webinarium logistyczne

We wtorek 1 października klasy 1bp i 1bg uczące się w zawodzie technik logistyk brały udział w interaktywnym webinarze „Program edukacyjny: Logistyka dla technika” organizowanym przez Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania. Nauczycielami koordynującymi są p. B.Szymańska i p. A.Rajek. To pierwsza tego rodzaju transmisja z wykorzystaniem narzędzia pozwalającego na komunikację między ekspertem prowadzącym, a uczestnikami.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne!
Szpęgawsk


Uroczystości w Lesie Szpęgawskim

Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Anny Zielińskiej, nauczyciela historii wziął udział wraz z innymi delegacjami powiatu tczewskiego i starogardzkiego w uroczystych obchodach 80. rocznicy zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim. W intencji pomordowanych została odprawiona Msza Święta, odczytany apel pamięci i oddana salwa honorowa. W stopień wejściowy na nowy monument wmurowana została kapsuła pamięci, dzięki której 2500 ofiar przestało być anonimowych.

Więcej informacji


Parkrun 2019


Parkrun 2019

7 września 2019 rozpoczął się kolejny konkurs dla szkół w ramach Parkrun Tczew. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów. Wystarczy przyjść w sobotę na 9.00 na Bulwar nad Wisłą i pokonać 5 km. Po pierwszym miesiącu rywalizacji szkół, jesteśmy na 1 miejscu!
Z dumą informujemy, że dwóch naszych uczniów, biegało również w wakacje poza konkursem. Są to Dawid Chojnacki i Sebastian Freda.
Poniżej możesz sprawdzić, kto obecnie znajduje się na czele klasyfikacji uczniów i dołączyć do rywalizacji.


Szczegółowe informacje o Parkrunie
Zdjęcia


Konkurs historyczny


Powiatowy Konkurs
o Polskim Państwie Podziemnym

Nasi uczniowie: Sebastian Freda (3b), Miłosz Musiał (3b) oraz Łukasz Mamel (1fg) reprezentowali naszą szkołę w I Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy „Polskie Państwo Podziemne (1939-1945): cele, działalność, organizacja”. Konkurs odbył się w 80-tą rocznicę powstania organizacji niepodległościowej Służba Zwycięstwu Polski. Opiekunem uczniów była p. Anna Zielińska.

Więcej informacji


Licealiada - biegi


Biegi przełajowe

W środę 25 września reprezentacja uczniów pod opieką p. Pawła Antczaka brała udział Powiatowej Licealiadzie w sztafetowych biegach przełajowych. Chłopcy zajęli 4 miejsce, dziewczęta 6. Bardzo się cieszymy, doceniamy Wasze zaangażowanie i dziękujemy. (informacja fb)

Więcej informacji


Integracja


Integracja klas pierwszych

W poniedziałek 23 września odbyła się integracja klas pierwszych, przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Beata Jaszcz i p. Agnieszka Rajek oraz wychowawców klas pierwszych. Klasy mogły rywalizować w różnych konkurencjach i miały okazję do zaprezentowania siebie. Rześka pogoda nie odebrała nikomu chęci do dobrej zabawy.

Więcej informacji17 września


Rocznica agresji sowieckiej
na Polskę

W czwartek 17 września młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielem p. Anną Zielińską wzięła udział w uroczystościach po pomnikiem ofiar stalinizmu w Tczewie. Odbyły się tam uroczystości upamiętniające rocznicę napaści Sowietów na Polskę w 1939 r., która przesądziła o klęsce wojsk polskich w kampanii wrześniowej.Zdrowe śniadanie


Śniadanie to podstawa

Klasa 1BP technik logistyk pod opieką wychowawcy p. Anny Rozwadowskiej rozpoczęła wtorek 17 września od pysznego, zdrowego śniadania. Była to zapewne smaczna i apetycznie pachnąca godzina z wychowawcą.Jarmark Cysterski 2019


Jarmark Cysterski

Dnia 15.09.2019 nasza młodzież uczestniczyła w Jarmarku Cysterskim w Pelplinie. Uczniowie Aleksander Mondrachowski (1fg), Łukasz Mamel (1fg), Jeremiasz Markiewicz (1bg), Jakub Nowopolski (1bg) i Dawid Chojnacki (3d) walczyli w turnieju rycerskim.
Nasze uczennice: Roksana Gros i Gabrysia Kurkiewicz (2a) zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w spektaklu Zapiski Pelplińskie. Dziewczyny miały do odegrania trudną scenę, ale poradziły sobie doskonale. Młodzież przemaszerowała także ulicami Pelplina w średniowiecznym, kolorowym korowodzie. Za udział w jarmarku serdecznie dziękują opiekunki: panie Lilija Pawelczuk i Andżelika Rogińska.


Więcej informacji
Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.03
80,566 unikalne wizyty