Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uwaga MATURZYŚCI

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Konkurs Razem do zawodu


Konkursu Razem do zawodu

W czwartek 28 maja odbyła się wirtualna gala konkursu „Razem do zawodu” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Rano trwały prezentacje drużyn z grupy: logistyka, motoryzacja, przemysł morski. Nasi uczniowie pracowali bardzo intensywnie metodą projektu pod kierunkiem p. Bernadety Szymańskiej tego dnia zaprezentowali swoją pracę, którą tworzyli od stycznia. W projekcie uczestniczył zespół : Oliwia Kotłowska, Jakub Zittrich, Mateusz Biniszkiewicz, Wiktor Kasprzycki, Sebastian Freda i Kamil Kowalski. Jesteśmy z Was dumni. Dobre rozwiązania komunikacyjne ułatwiają życie i chronią środowisko. Logistyka w komunikacji jest bardzo ważna i nasi uczniowie o tym wiedzą.

Więcej informacji


Mistrzostwa Szkoły w Szachach


Mistrzostwa Szkoły w Szachach (open)

Od niedzieli 24 maja do czwartku 28 maja trwały rozgrywki Mistrzostw Szkoły w Szachach w kategorii open. Swoją dominację potwierdził Sebastian Freda, drugie miejsce na pożegnanie ze szkołą zapewnił sobie Jakub Behrendt (tegoroczny absolwent), zaś trzeci był Mateusz Biniszkiewicz, który zdobył brąz. W turnieju wystąpił również Miłosz Musiał oraz Wiktoria Gołębiewska.

Więcej informacji


Konsultacje w szkole

Informacja dla maturzystów


Ważna informacja dla maturzystów
dotycząca zachowania ostrożności podczas egzaminuDzień spedytora


Dzień Spedytora

W sobotę 23 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Spedytora. Wszystkiego najlepszego życzymy naszym uczniom z klas technik spedytor 1cp,1cg, 2c, 3c oraz absolwentom. Życzymy wielu sukcesów. Spedytor to osoba, która organizuje przewóz towarów. Wybiera najlepszego kierowcę, załatwia wszystkie formalności i czuwa nad tym, by przesyłka dotarła bezpiecznie do miejsca docelowego.

Więcej informacji
Zdjęcia


Tydzień biblioteki


Tydzień Bibliotek
„Zasmakuj w bibliotece”

Od 8 do 15 maja trwała ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku. W tym roku wiele działań bibliotecznych miało miejsce w wirtualnym świecie.
15 maja w ostatnim dniu TYGODNIA BIBLIOTEK odbył się konkurs „Niezapomniane słowa”.
Test rozwiązali: Roksana Gros (2a), Marta Czerwińska (2f), Joachim Gierszewski (1cp), Alisa Tiuremskaia (2b), Adrian Murawski (1bp), Weronika Witek (3c), Wiktoria Różyńska (1bp).
Uczniowie świetnie poradzili sobie z quizem. Młodzież otrzymała punkty z zachowania. Po powrocie do szkoły czytelnicy odbiorą nagrody.


Więcej informacji


Projekt prozdrowotny


Jestem tym, co jem

„Jestem tym, co jem” to nazwa projektu prozdrowotnego, który realizujemy w naszej szkole wraz z Powiatem Tczewskim. Jego celem jest zmiana nawyków żywieniowych, a więc świadome odżywianie. Ostatnia propozycja to. Projekt wdraża zespół nauczycieli: p. Barbara Pieczewska (biologia) i p Dorota Kaczmarek (pedagog) oraz p. Marlena Owedyk-Chamska (wychowanie fizyczne).

Więcej informacji
Zdjęcia


MSz w Szachach Dziewcząt


Dwie Królowe

W piątek i sobotę 15 i 16 maja odbył się mecz, decydujący o tym, która z dziewcząt jako pierwsza w historii naszej szkoły otrzyma tytuł Mistrzyni ZSBiO w szachach. Do rywalizacji przystąpiły Wiktoria Gołębiewska (2b) i Paulina Dobrowolska (2a). Po dramatycznej walce i dogrywce to Wiktorii udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Podsumowując wyrównaną rywalizacje można powiedzieć, że obecnie mamy w szkole dwie królowe.
Gratulacje i brawa dla Wiktorii i Pauliny za waleczną postawę.
Niestety nie posiadamy zdjęć z tego wydarzenia, ale dociekliwi mogą znaleźć partie na serwerze.


Więcej informacji


Nauczyciele i ich hobby

Pomoc dla schroniska


Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt

Przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu ZSBIO pod opieką pani pedagog Dorota Kaczmarek i pani Marleny Owedyk-Chamskiej zawieźli do tczewskiego OTOZ Animals Schronisko w Tczewie rzeczy zebrane w ramach szkolnej zbiórki: karmę̨, koce, ręczniki, budy, miski i zabawki dla zwierząt. W schronisku przebywa 100 piesków i 15 kotków. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za przyniesione dary. Pomimo trudnej sytuacji zbiórka dzięki Wam się udała.

Zdjęcia


Dzień Polonii


Wywiad z absolwentką

W sobotę 2 maja obchodziliśmy Dzień Polonii i z tej okazji pani pedagog Dorota Kaczmarek przeprowadziła wywiad z absolwentką naszej szkoły, która od wielu lat mieszka w dalekim Kazachstanie. Przeczytajcie uważnie jak wspomina naszą szkołę i co aktualnie robi siostra Małgorzata Buchholc.

Więcej informacji
Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.03
80,551 unikalne wizyty