Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Puchar ZSBiO w pilce nożnejPuchar ZSBiO w piłce nożnej

W wtorek 22 października na Orliku szkolnym odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSBiO. Turniej zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego p. Pawłem Antczakiem i p. Jakubem Resmerowskim.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 trzyzespołowe grupy.

Turniej rozpoczęliśmy o godzinie 9. Po przedstawieniu przez sędziów regulaminu i harmonogramu przeszliśmy do fazy grupowej, gdzie każda drużyna w swoich grupach rozegrała po 2 mecze na zasadzie – każdy z każdym. Po rozegraniu łącznie 12 meczów ogłosiliśmy awans 8 zespołów (po 2 najlepsze z każdej grupy). Wtedy też zaczęły się prawdziwe emocje, bo w ciągu 12 minutowych gier padło mnóstwo bramek.

Po czterech meczach ćwierćfinałowych do półfinałów weszły 4 najlepsze drużyny czyli klasy IVB, IFP, IIIDI oraz IVC. Pierwszy kluczowy mecz zakończył się powodzeniem drużyny 4B dzięki zwycięstwu 2:0 nad klasą 1FP. W drugim półfinałowym spotkaniu szczęśliwsi okazali się uczniowie klasy IVC pokonując IIIDI 3:1.

W finale pocieszenia, czyli walce o brąz, emocje były do ostatniej chwili, ponieważ pierwszy raz w regulaminowym czasie nie padła żadna bramka, więc w wyłonieniu lepszych pomógł konkurs rzutów karnych zakończony 1:2 po strzale Adama Brzoskowskiego z klasy IIIDI.

Na zakończenie oglądać mogliśmy najlepszych, w tym przypadku dwie klasy maturalne – 4C oraz 4B. Tam byliśmy świadkami pewności siebie klasy spedycyjnej co pokazał wynik 5:1. Tak mistrzem ZSBiO w piłce nożnej i zdobywcą pucharu przechodniego wraz ze złotymi medalami została klasa IVC, zaś wicemistrzem 4B.

Wszystko to miało miejsce przy pięknej pogodzie i we wspaniałej atmosferze, wśród kibiców naszej szkoły. Przede wszystkim nie zabrakło radości z gry, zachowań fair play i myśli „Za rok to MY będziemy mistrzami...”


Relacja: Sebastian Freda

Zdjęcia


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.03
141,488 unikalne wizyty