Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

PowitanieSekretariat szkoły jest czynny
od godz. 9.00 do 13.00.
W pozostałych godzinach prosimy o kontakt mailowy zsbio@wp.pl
lub telefoniczny 502 331 866.


Konkurs o Pingwinach


Dzień Wiedzy o Pingwinach

20 stycznia z okazji Dnia Wiedzy o Pingwinach odbył się w naszej bibliotece QUIZ poświęcony tym niezwykłym ptakom. Wszyscy uczestnicy doskonale odpowiadali na pytania, wykorzystując cyfrowe źródła wiedzy. Była to okazja do poznania ciekawych informacji na temat tego gatunku. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali punkty z zachowania. Zaś osoby, które odpowiedziały najlepiej także ocenę z geografii. Serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie.
Inf. nauczyciele bibliotekarze


Więcej informacji i lista osób nagrodzonych


Konkurs o R.Dmowskim


konkurs wiedzy
o Romanie Dmowskim

W czasie ferii nasz uczeń Sebastian Freda efektywnie spędzał czas. Wziął udział w organizowanym przez MEiN IX konkursie wiedzy o Romanie Dmowskim. Zadanie polegało na napisaniu eseju związanego z tematem przewodnim przedsięwzięcia „Odpowiedzialność za naród”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Laureaci powinni zostać ogłoszeni do końca stycznia. Za Sebastian trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Warsztaty na temat stresu


Warsztaty na temat stresu

Uczniowie naszej szkoły w ferie nie próżnowali: 9 stycznia grupa uczniów wzięła udział w kolejnych warsztatach organizowanych przez zespół PSML. Tym razem było to „Szkolenie z zarządzania stresem i emocjami” prowadzone przez Piotra Kądzielskiego-Zysk w formie zdalnej.
Udział wzięło troje uczniów klas logistycznych: Wiktoria Gołębiewska, Jakub Böttcher oraz Sebastian Freda.


Więcej informacji


Projekt emocja


Projekt emocja cd

Klasa 1a (technik usług fryzjerskich) pod czujnym okiem swojej wychowawczyni p. Barbary Pieczewskiej i p. pedagog Doroty Kaczmarek zrealizowały II Moduł – WYOBRAŹNIA w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Emocja. Zajęcia były bardzo ciekawe, uczennice pracowały nad swoją wyobraźnią: czytały opowiadania, malowały, robiły zdjęcia, śpiewały, pisały opowiadania oraz medytowały oraz relaksowały się… a wszystko to z wykorzystaniem własnej wyobraźni. Teraz przed nimi kolejny moduł.

Zdjęcia


Prośba o wsparcie

Szlachetna Paczka 2020


Szlachetna Paczka 2020

Jak co roku z inicjatywy pani pedagog Doroty Kaczmarek społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Paczka została zawieziona do rodziny. Spisaliśmy się na medal: 40 kartonów udało nam się dostarczyć do Elbląga. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za wszystkie dary i karty podarunkowe.
Dobro zawsze wraca, a my pomagamy, bo kochamy ludzi. Już za rok kolejne wyzwania. Bardzo serdecznie dziękujemy pani pedagog za organizację akcji.


Więcej informacji
Zdjęcia


Warsztaty Językowe


Warsztaty Językowe
w ramach Junior Top Young

W czwartek 10 grudnia odbyło się kolejne wydarzenie organizowane przez Junior Top Young. Pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów logistycznych pani Agnieszki Rajek nasi uczniowie z klas logistycznych: Oliwia Kotlowska, Wiktoria Gołębiewska, Jakub Böttcher, Mateusz Bniszkiewicz, Wiktor Kasprzycki oraz Sebastian Freda wzięli udział w warsztatach językowych. Prowadzącą zajęcia była mgr Ilonę Zawartkę, lektora z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczestnicy wzmacniali swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim poprzez wykonywanie testów związanych z zawodem, a także poprzez rozmowę bezpośrednią z prowadzącą zajęć.

Więcej informacji


Mikołajki 2020


Mokołajki 2020
wspomnieniowo, sweterkowo

6 grudnia miał w naszej szkole w tym roku charakter wspomnieniowo-sweterkowy. Z jednej strony wspominaliśmy dawne Mikołajki, które łączyły się z akcjami charytatywnymi, choinką, czapkami mikołajkowymi, piernikami i radością ze zbliżających się Świąt. Z drugiej strony Samorząd Uczniowski zaproponował zamieszczenie zdjęć w sweterku i mikołajkowej czapce. Efekty można zobaczyć na facebooku szkolnym.

Post na facebooku


Dzień Wolontariusza


Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W sobotę 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Z tej okazji szkolne koło wolontariatu przygotował prezentację swojej działalności za ostatni rok. Wszystkim wolontariuszom i wolontariuszkom oraz opiekunowi pani pedagog Dorocie Kaczmarek bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie przeprowadzone akcje i Wasze wielkie serce. Życzymy dużo zdrowia i siły do dalszych działań oraz satysfakcji i radości z realizacji kolejnych pomysłów i niesienia pomocy.

Zobacz film


Mój Biznesplan


Sukcesy w konkursie
Mój Biznesplan

W czwartek 3 grudnia została rozstrzygnięta VIII edycja konkursu „Mój Biznesplan” organizowany przez Dom Przedsiębiorcy w Tczewie. Nasi uczniowie pracowali pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości p. Danuty Kaczyńskiej. Na spotkaniu w Urzędzie Miasta Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki wręczył nagrody pieniężne i rzeczowe za najlepszy biznesplan Natalii Lubiszewskiej, a za najlepszy pomysł na biznesplan Mikołajowi Knieciowi. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie i zostaną obdarowani upominkami w późniejszym terminie w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie.
Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania.


Więcej informacji


Zajęcia praktyczne wznowione


Zajęcia praktyczne wznowione

Od poniedziałku 30 listopada zajęcia praktyczne mogą znowu być realizowane w trybie stacjonarnym w pracowniach zawodowych. Nasi uczniowie z klasy 3a (technik usług fryzjerskich) oraz 3f (technik budownictwa) z chęcią przystąpili do wykonywania zadań. Nauczyciele też byli zadowoleni. Klasa 2fp wróciła do zajęć praktycznych we wtorek 1 grudnia a 2fg w środę 2 grudnia .

Więcej informacji
Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.03
159,425 unikalne wizyty