Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

Puchar ZSBiO w pilce nożnej


Puchar ZSBiO w piłce nożnej

We wtorek 22 października na szkolnym orliku odbyły się rozgrywki klas w piłkę nożną o puchar ZSBiO. Organizatorem była młodzież z Samorządu Uczniowskiego z opiekunami p. A. Rajek i p. B.Licbarską-Jaszcz oraz nauczyciele wychowania fizycznego p. P. Antczak i p. wicedyr. J.Resmerowski.
Po zaciętej walce Puchar ZSBiO zdobyła klasa 4c technik spedytor...


Więcej informacji
Zdjęcia


Zwiedzanie przejścia granicznego 2
powiększ


Klasa 1cg na przejściu granicznym

W czwartek 17 października 2019 r. uczniowie klasy 1cg odbyli wycieczkę przedmiotową w ramach innowacji pedagogicznej „ Obsługa celna” na polsko-rosyjskie przejście graniczne w Grzechotkach.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z pracą celników na granicy Unii Europejskiej. Opiekunami uczniów byli p. Krzysztof Jęda, p. Danuta Kaczyńska oraz p. Agnieszka Rajek.


Więcej informacji
Zdjęcia


Zaufaj nauce
powiększ


Prelekcja Jak zaufać nauce?

W czwartek 17 października na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta, w której działa nasz uczeń Kamil Łozowicki, uczniowie klasy 1B technik logistyk uczestniczyli pod opieką p. Anny Zielińskiej w panelu dyskusyjnym w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Prelekcje pt. „Jak zaufać nauce?” poprowadził Pan Łukasz Lamża, doktor filozofii, filozof przyrody i dziennikarz naukowy.Dzień Żywności


Światowy Dzień Żywności

W środę 16 października z okazji Światowego Dnia Żywności uczennice technikum usług fryzjerskich pod opieką nauczycieli p. Doroty Kaczmarek, p. Marleny Owedyk-Chamskiej, p. Barbary Pieczewskiej uczestniczyły w „Manifeście przeciwko marnowaniu żywności”, którego organizatorem jest Bank Żywności w Tczewie. Uczennice zostały wystylizowane i przygotowane pod kierunkiem p. E. Jarosławskiej i B. Pieczewskiej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „kreowanie wizerunku-modeling”.

Więcej informacji
Zdjęcia


Powiatowy Dzień Edukacji


Powiatowy Dzień Edukacji

We wtorek 15 października w naszej szkole odbył się Powiatowy Dzień Edukacji. W uroczystości brały udział władze powiatu tczewskiego z panem starostą Mirosławem Augustynem na czele. Obecny był przedstawiciel władz miasta pan Zenon Drewa, dyrektorzy szkół oraz duża grupa nauczycieli z powiatu.

Więcej informacjiCiekawe zajęcia z wychowawcą


Spotkanie z ciekawą osobą

W czwartek 10 października klasa 1cg technik spedytor wraz z wychowawczynią panią Danutą Kaczyńską gościła na zajęciach z wychowawcą panią Kornelię Stubbę uczestniczkę misji w Rwandzie oraz laureatkę konkursu 8 Wspaniałych. Kornelia zapoznała uczniów z pracą w wolontariacie w Afryce i w Polsce, przedstawiła swoją prezentację na temat funkcjonowania dzieci i młodzieży w szkole w Afryce.
Dziękujemy za prezentację i wychowawcy za zaproszenie gościa.


Informacja fb
Więcej informacji


Warsztaty z budowania kareiry


Budowlańcy budują karierę

W środę 9 października uczniowie klas 2f i 4f (technik budownictwa) wraz z opiekunami p. Agnieszką Rajek oraz p. Marleną Owedyk-Chamską udali się do Gdańskiego Olivia Business Centre na spotkanie organizowane przez Fundację Inspirujące Przykłady w Centrum Rozwoju Talentów. Młodzież brała udział w warsztatach pt. „Architektura kariery”, podczas której dowiedzieli się, jak budować karierę zawodową w oparciu o talenty i mocne strony.

Więcej informacji
Zdjęcia


Badminton


Mistrzostwa w badmintonie

W środę 9 października w Gniewie odbyła się Licealiada dziewcząt i chłopców w badmintonie. Naszą szkołę pod opieką p. Pawła Antczaka reprezentowali: Sandra Skolimowska (2b), Oliwia Tereszko (2c), Dawid Górski (2e) i Maciej Płaska (2f). Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół z powiatu tczewskiego. W rywalizacji chłopców zajęliśmy 4. miejsce, natomiast w kategorii dziewcząt 5. Dziękujemy za waleczną postawę!Piłsudski


Wyjście na film Piłsudski

We wtorek 8 października uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina Helios. W ramach cyklu kino na temat obejrzeliśmy wspólnie film Piłsudski w reżyserii Michała Rosy. Po filmie uczniowie wysłuchali jeszcze krótkiej prelekcji dotyczącej tła historycznego postaci i wydarzeń przedstawionych w filmie.Zwiedzanie Sejmu
powiększ


Wyjazd do Sejmu

W poniedziałek 7 października grupa 15 uczniów z różnych klas, pod opieką nauczyciela historii p. Anny Zielińskiej wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Uczniowie odwiedzili m.in. salę plenarną.Bieg Trzeźwości
powiększ


1 miejsce i puchar dla ZSBiO

W sobotę 5 października ponad 40 naszych uczniów wzięło udział w XXII Jesiennym Biegu Trzeźwości. Za najlepszą frekwencję ze wszystkich szkół ponadpodstawowych nasi biegacze zdobyli puchar dla szkoły.
Dziękujemy!
Wygenerowano w sekund: 0.04
32,276 unikalne wizyty