Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

PowitanieSekretariat szkoły jest czynny
od godz. 9.00 do 13.00.
W pozostałych godzinach prosimy o kontakt mailowy zsbio@wp.pl
lub telefoniczny 502 331 866.


Poznańskie Forum Logistyczne


Forum Logistyczne

W czwartek 8 kwietnia klasy logistyczne i spedycyjne wzięły udział w X. Poznańskim Forum Logistycznym, które w tym roku odbyło się w formie zdalnej. Wspólnie z nauczycielami przedmiotów zawodowych p. A. Rajek, p. M. Czerwinską-Kożuch, p. Danutą Kaczyńską i p. Bernadetą Szymańską uczniowie wysłuchali referatów i wystąpień ekspertów z dziedziny logistyki i spedycji reprezentujących środowisko naukowe Politechniki Poznańskiej oraz „praktyków” ze znanych firm tj. Volkswagen Polska, Imperial Tabacco czy WDX S.A.

Więcej informacji


Spotkania z PIG


Spotkanie nt. ruszowań

W środę 31 marca z inicjatywy nauczyciela przedmiotów budowlanych p. Ewy Boryczko odbyło się już ostatnie spotkanie uczniów klas budowlanych z przedstawicielami Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań. Gośćmi klas budowlanych byli: p. mgr Dagmara Tyc, dyrektor PIGR oraz p. mgr inż. Robert Jurkiewicz członek zarządu PIGR Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań oraz przedstawiciel firmy Jurgo Sp. z o.o. Uczniowie z zainteresowaniem wgłębiali się w tematykę rusztowań, ich rodzajów i zastosowań. Poznali zasady bezpiecznej eksploatacji oraz obciążenia użytkowego rusztowań.

Więcej informacji


Konkurs plastyczno fryzjerski


FRYZJERSKA PODRÓŻ W CZASIE – STAROŻYTNOŚĆ
Konkurs plastyczno –fryzjerski

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas fryzjerskich.
Projekt fryzury damskiej lub męskiej, inspirowaną fryzurami tworzonymi w starożytnym Egipcie, starożytnej Grecji lub w starożytnym Rzymie, należy wykonać za pomocą techniki ołówka lub techniki węgla- format pracy A4.
Zdjęcia prac plastycznych należy przesłać do organizatorów przez platformę TEAMS w terminie do 19.04.2021 r.
Spośród uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. W nagrodę otrzyma nagrodę niespodziankę.
Organizatorzy:

p. Barbara Pieczewska
p. Elżbieta Jarosławska
Życzenia Wielkanocne

Z okazji

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

życzymy wszystkim

Zdrowia i Spokoju
oraz
Radości , która dostrzega piękno małych rzeczy
Nadziei, która nie gaśnie kiedy marzenia wydają się być dalekie
Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi
Wiary , która daje oparcie kiedy bezradność przeraża

Dyrekcja ZSBiO

Konkurs Tolkien


Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tego dnia uczniowie mogli obejrzeć prezentację interaktywną wykonaną w aplikacji Genial.ly na temat J.R.R Tolkiena. Na Instagramie biblioteki nauczyciele bibliotekarze popularyzowali twórczość pisarza. Chętni uczniowie mogli poukładać puzzle online z Tolkienem oraz wziąć udział w dwóch konkursach: I Quiz „Poznaj J. R. R. Tolkiena” i II Quiz sprawdzający wiedzę z książki lub filmu „Władca Pierścieni”. Wszyscy otrzymali punkty z zachowania.

Więcej informacji i lista uczestników


Akcja fryzjerska


Wielkanocne zawirowania we włosach

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich w trakcie zdalnego nauczania wzięli udział w przedświątecznej akcji: „Wielkanocne zawirowania we włosach”. Należy zauważyć, iż uczestnikami projektu oprócz klasy czwartej byli głównie uczniowie najmłodszych klas: pierwszych i drugich, a efekty ich pracy świadczą o niemałym zaangażowaniu oraz nieprzeciętnych umiejętnościach w tworzeniu nietypowych stylizacji.
Organizatorem akcji były panie Elżbieta Jarosławska i Barbara Pieczewska.


Więcej informacji
Zdjęcia


Akcja samorządu


Marzec Pełen Działań

W marcu Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję Marzec Pełen Działań. Codziennie – w dni szkolne, od 1 marca do 26 marca o godzinie 9:00 pojawiały się zadania do wykonania. Obejmowały one różne dziedziny, od rysowania, przez liczenie po kreatywność. Szczegóły rywalizacji można znaleźć w podsumowaniu sporządzonym przez Sebastiana Fredę na stronie Samorządu.

Więcej informacji


Rekolekcje


Rekolekcje wielkopostne

Nasz nauczyciel p. Michał Ciesielski przygotował dla uczniów szkół średnich rekolekcje wielkopostne. W przygotowaniu bali również uczniowie naszej szkoły. Tym, którzy są jeszcze duchowo nieprzygotowani do przeżycia Wielkiego Tygodnia, serdecznie polecamy obejrzenie tych filmów.

Więcej informacji


Budownictwo - szkolenie online


Kolejne szkolenie online dla budowlańców

W dniu 24 marca uczniowie klas technik budownictwa razem z panią Ewa Mirosława Boryczko nauczycielem przedmiotów budowlanych uczestniczyli w transmisji online 4YoungEngineers, podczas której p. Piotr Korwin-Piotrowski, ekspert z firmy Buro Happold opowiadał o elastyczności w projektowaniu instalacji oraz o tym, co można zrobić, aby zwiększyć konkurencyjność budynku na rynku nieruchomości.
Dziękujemy za umożliwienie naszym uczniom udziału w tym ciekawym spotkaniu.
Solidarność z osobami z zespołem Downa


Solidarność z osobami z zespołem Downa

21 marca, jak co roku, solidaryzowaliśmy się z osobami z Zespołem Downa. Pani pedagog Dorota Kaczmarek i koło wolontariatu zachęcali do założenia tego dnia 2 kolorowych, niepasujących do siebie skarpetek i do zamieszczenia swojego zdjęcia na szkolnym facebooku. Efekty można zobaczyć tutaj.

Zdjęcia


Dni Otwarte PG


Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej

W piątek 19 marca uczniowie naszej szkoły, w szczególności z klas o profilu budowlanym, skorzystali z możliwości udziału w warsztatach, webinariach, wykładach i innych zajęciach w ramach Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej. Zachęciła ich do tego pani Ewa Boryczko, nauczyciel przedmiotów budowlanych. Uczestniczący w zajęciach byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy Uczelni i Wykładowcom za umożliwienie udziału w tych interesujących zajęciach. Dziękujemy nauczycielowi za angażowanie uczniów.

Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.03
192,812 unikalne wizyty