Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

Mikołajki 2019
powiększ


Mikołajki 2019

W piątek 6 grudnia w bardzo miłej atmosferze z fantastycznym zespołem uczniów i nauczycieli nasza szkoła świętowała Mikołajki. Dużo się działo: akcja charytatywna „Mikołakowy dar serca” pod kierunkiem p. Doroty Kaczmarek z pomocą p. Barbary Pieczewskiej i p. Marleny Owedyk-Chamskiej, dzień świątecznego sweterka i pieczenie gofrów z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i opiekunów p. Beaty Jaszcz i Agnieszki Rajek.

Więcej informacji
Zdjęcia


Festiwal zdrowia
powiększ


Festiwal Zdrowia

W piątek 6 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w III Powiatowym Festiwalu Zdrowia organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie w SP12. W kategorii szkół ponadpodstawowych zajęliśmy 2. miejsce. Zakres konkursowy obejmował cztery kategorie: zdrowa żywność (odpowiedzialny nauczyciel p. Barbara Pieczewska), taniec (p. Marlena Owedyk-Chamska), praca plastyczna (p. Anna Zielińska), test z wiedzy (p. Angelika Rogińska).
Brawa dla całego zespołu: zarówno uczniów jak i nauczycieli.


Więcej informacji
Zdjęcia


Szlachetna Paczka


Szlachetna paczka dostarczona

5 grudnia obchodzimy Dzień Wolontariusza i dlatego właśnie w ten dzień wznowiliśmy działanie Szkolnego Koła Wolontariatu ZSBiO, którego opiekunem jest pedagog szkolny p. Dorota Kaczmarek. Super Drużyna Szlachetnej Paczki wykonała zadanie do końca i dostarczyła naszą paczkę pani Danuty. Było wiele wzruszeń i podziękowań dla całej społeczności szkolnej.

Więcej informacji
Zdjęcia


Wyjazd do centrum SKM


Wyjazd do Centrum SKM

W ZSBiO kładzie się nacisk na lekcje praktyczne, dlatego w czwartek 5 grudnia uczniowie klas 3c technik spedytor i 4b technik logistyk wzięli udział w przedmiotowej wycieczce do Centrum Trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdyni Cisowej. Uczniowie zapoznali się w praktyce z logistyką transportu kolejowego. Opiekunami byli nauczyciele przedmiotów logistycznych . p. Mirosława Czerwinska-Kożuch i p. Krzysztof Jęda.

Więcej informacji


Wizyta na Politychnice Gdańskiej
powiększ


Wizyta na Politechnice

Uczniowie ZSBiO w zawodzie technik budownictwa poznawali dziś Politechnikę Gdańską, a dokładnie wydział WILiŚ kierunek budownictwo. Udział wzięły klasy 1f, 2f, 4f technik budownictwa oraz 3i technik inżynierii sanitarnej. Uczniowie mogli spotkać się z panem dziekanem dr inż. Rafałem Ossowskim, który przedstawił nam uczelnię. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładach w Audytorium Novum.

Więcej informacji
Zdjęcia


Lekcja na lodowisku
powiększ


Lekcja wf-u na lodzie

W środę 4 grudnia lekcja wychowania fizycznego w klasie 3a technik usług fryzjerskich odbyła się na naszym tczewskim lodowisku. Dziewczyny ćwiczyły jazdę figurową. Jak widać na zdjęciach lekcja sprawiła dziewczętom dużo radości. Lekcję prowadził p. Paweł Czerwiński.

Więcej informacji


Klasa 2b na UG
powiększ


Klasa 2b na Uniwersytecie Gdańskim

W środę 4 grudnia klasa 2b technik logistyk w ramach innowacji pedagogicznej „Logistyka miejska” pojechała na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Opiekunami wycieczki były p. Agnieszka Rajek nauczyciel przedmiotów logistycznych oraz p. Marlena Owedyk-Chamska. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Naukowym Kołem Logistycznym działającym przy UG, podczas którego studenci opowiedzieli o swojej działalności oraz przedstawili zasady rekrutacji na studia i możliwości rozwoju kariery w branży logistycznej.

Więcej informacji


Wykład dr. M. Dębskiego


O zagrożeniach w cyfrowym świecie

W poniedziałek 2 grudnia w naszej szkole odbył się wykład pana doktora Macieja Dębskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu Gdańskiego pt. Dzieci sieci czyli kogo tak naprawdę przyszło nam wychowywać? zorganizowany przez p. Dorotę Kaczmarek pedagoga szkolnego i adresowany do rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli. Głównym przesłaniem prezentowanym podczas wykładu było stwierdzenie , że najważniejszym czynnikiem, chroniącym nas przed jakimkolwiek uzależnieniem w tym uzależnieniem od mediów cyfrowych, jest dobrze zbudowana relacja z najbliższymi.
Wszystkim rodzicom, którzy nie byli na wykładzie a zainteresowani są tą tematyką, możemy polecić dostępne na youtube wykłady p. Macieja Dębskiego, choć zdajemy sobie sprawę, że to nie to samo, co spotkanie na żywo.
Dzień Walki z AIDS


Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Pod kierunkiem p. Angeliki Rogińskiej i p. Doroty Kaczmarek w naszej szkole działało w poniedziałek następnego dnia stoisko informacyjno-profilaktyczne HIV/AIDS a w klasach pierwszych prezentowane były informacje na temat wirusa i choroby. O godzinie 11.30 na I piętrze przy bibliotece odbył się konkurs Nie daj szansy AIDS z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Uczennice z klasy 2a Roksana Gros i Gabriela Kurkiewicz pod kierunkiem p. Angeliki Rogińskiej prowadziły w klasach pogadanki. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Więcej informacji


Jarmark w Owidzu


Jarmark w Owidzu

W niedzielę 1 grudnia p. Elżbieta Jarosławska i uczniowie: Wiktoria Rutkowska (3a), Weronika Łońska (3a), Kamila Jęczmień (2a) i Paweł Miętki (3i) w imieniu ZSBiO uczestniczyli w Owidzkim Jarmarku Bożonarodzeniowym. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną. Wykonane wcześniej własnoręcznie, ozdoby świąteczne zostały sprzedane i całą zebraną kwotę przeznaczono na leczenie Michaliny. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielowi za poświęcony wolny czas. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem akcji w naszej szkole był Paweł. Atmosfera i organizacja Jarmarku zrobiła na uczestnikach duże, bardzo dobre wrażenie.

Zdjęcia


Andrzejki 2019


Andrzejki 2019

W piątek 29 listopada Samorząd Szkolny zaprosił uczniów i nauczycieli na szkolne Andrzejki. Wśród atrakcji przygotowanych przez młodzież pod kierunkiem pań Agnieszki Rajek i Beaty Licbarskiej-Jaszcz znalazły się wróżby, babeczki, karaoke, zabawa, fotobudka i – wydłużona długa przerwa.

Serdecznie dziękujemy
Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.05
40,814 unikalne wizyty