Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

PowitanieSekretariat szkoły jest czynny
od godz. 9.00 do 13.00.
W pozostałych godzinach prosimy o kontakt mailowy zsbio@wp.pl
lub telefoniczny 502 331 866.

Doskonalenie zawodowe


Kursy zawodowe

9 maja był dla 15 uczniów naszej szkoły z klas spedycyjnych i logistycznych pracowita niedzielą. Uczestniczyli w zdalnym kursie na platformie TEAMS – „Obsługa kas fiskalnych” w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego – POSTAW NA DOBRY ZAWÓD. Kurs ten kończy się egzaminem państwowymi i uczestnicy zdobędą dobre kwalifikacje.
Natomiast uczniowie z klas budowlanych kolejny dzień spędzili w Grudziądzu w firmie EDUKATOR, gdzie zdobywają kwalifikacje na kursie – stawianie rusztowań. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy w wolny, wiosenny dzień zdobywają nową wiedzę.


Więcej informacji


Kurs prawa jazdy


Kurs na prawo jazdy

7 maja 25 uczniów naszej szkoły rozpoczęło przygodę z kursem na prawo jazdy. W ramach projektu unijnego POSTAW NA DOBRY ZAWÓD uczniowie realizują kurs bez ponoszenia kosztów własnych! Cieszymy się. Razem z koordynatorem projektu panią Dorotą Kaczmarek życzymy udanej nauki teoretycznej, dobrej jazdy praktycznej, zdanych egzaminów, a potem już tylko SZEROKIEJ DROGI i pięknych samochodów.Kurs perspektywy


Kurs perspektywy cd.

W czwartek 29 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Koła Rysunku w Budownictwie i Architekturze prowadzonego przez panią Ewę Boryczko. Tym razem członkowie koła rysowali pozamiejski krajobraz używając perspektywy jednopunktowej.

Więcej informacji


Spotkanie online - budownictwo


Spotkanie online dla klas budowlanych

W ostatnim tygodniu kwietnia odbyły się spotkania online klas budowlanych 1f, 2fp. 2fg i 3f z przedstawicielami Koła Naukowego Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Politechniki Gdańskiej, tj. p. inż. Aleksandrą Rybak, p. inż. Magdaleną Knak oraz p. mgr inż. Erwinem Wojtczakiem opiekunem pomocniczym Koła. Inicjatorem i organizatorem spotkań jest pani Ewa Boryczko nauczyciel przedmiotów budowlanych w ZSBiO.
Podczas zajęć zapoznano uczniów z tematyką wytrzymałości materiałów, tak ważną dla budownictwa, w szczególności z punktu widzenia bezpieczeństwa obiektów budowlanych i przeciwdziałania ich katastrofom.


Więcej informacji


Pożegnanie absolwentów 2021


Pożegnanie Absolwentów 2021

Dyrekcja szkoły wraz z wychowawcami serdecznie gratuluje wszystkim naszym absolwentom ukończenia edukacji i zdobycia średniego wykształcenia.

Miło nam poinformować, że absolwentem roku 2021 został Sebastian Freda z klasy 4b (technik logistyk), który uzyskał najwyższe wyniki w nauce, reprezentował szkołę i osiągał sukcesy w bardzo wielu konkursach przedmiotowych i sportowych. Sebastian w czerwcu otrzyma Stypendium Starosty dla najlepszych absolwentów.

Gratulujemy pozostałym wyróżnionym uczniom , którzy osiągnęli wysokie wyniki. Życzymy powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych i pięknych dni w dorosłym życiu.


Klasy, dyplomy, podziękowania


Pożegnanie absolwentów - samorząd


Samorząd Uczniowski

żegna

ABSOLWENTÓW 2021


Pożegnalny film


Pożegnanie wychowawcy


Wychowawcy żegnają ABSOLWENTÓW

Wychowawcy klas czwartych
panie Elżbieta Jarosławska,
Aleksandra Kaczmarczyk,
Lilija Pawelczuk
i Małgorzata Kielbratowska
żegnają swoich uczniów
i życzą POWODZENIA na maturze,
egzaminach zawodowych
i w dorosłym życiu!

Pożegnalny film


Pożegnanie asolwentów - klasy trzecie


Uczniowie klas trzecich żegnają ABSOLWENTÓW

„Choć poznasz życie i cały świat,
jeszcze zatęsknisz do szkolnych lat...!"

Powodzenia i wielu sukcesów
życzą koleżanki i koledzy z klas trzecich
3a, ab, 3c i 3f
wraz z wychowawcami, nauczycielami
i dyrekcją szkoły.

Pożegnalny film


szkolenie


Kolejne Logmeetingi z WSL

15 kwietnia wieczorem uczniowie z klas logistycznych i spedycyjnych pod kierunkiem pani Bernadety Szymańskiej brali udział w Logmeetingu pod tytułem „Globalne standardy zmieniają świat”. M.in. wysłuchali ciekawych prelekcji, dotyczących globalnych standardów identyfikacyjnych – „kodów kreskowych”, które mają niezaprzeczalny wpływ na nasze życie oraz na globalny biznes.
Na zakończenie każdego spotkania była możliwość zadawania pytań zaproszonym ekspertom.
Informacja p. B. Szymańska
Więcej informacji


Nagrody dla logistyków


Nagrody dla logistyków

Uczniowie klas logistycznych Mateusz Biniszkiewicz (2bp), Jakub Bottcher (2bp), Oliwia Kotłowska (2bg) oraz Sebastian Freda (4b )wraz z opiekunem p. Agnieszką Rajek odebrali nagrody za zdobycie 3 miejsca w ogólnopolskim konkursie Logistycznych Podchodów, organizowanego przez PSML - Polish Supply Management Leaders Junior Top Young.
Uczniowie otrzymali wyjątkowe dyplomy w postaci wygrawerowanych tabliczek oraz karty podarunkowe do jednej z sieci sklepów.


Więcej informacji


Projekt


Montażysta rusztowań budowlanych

Sobota 24 kwietnia nie dla wszystkich uczniów była dniem wolnym. Jak poinformowała pani Dorota Kaczmarek koordynator projektu, uczniowie z klasy 3f (technik budownictwa) byli tego dnia w Grudziądzu w firmie EDUKATOR na kursie Montażysta rusztowań budowlanych, Cieszymy się, że uczniowie w wolnym czasie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe

Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.03
207,250 unikalne wizyty