Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

PowitanieSekretariat szkoły jest czynny
od godz. 9.00 do 14.00.
W pozostałych godzinach prosimy o kontakt mailowy zsbio@wp.pl
lub telefoniczny 502 331 866.


Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

informacje

harmonogram

Licealiada


Udany występ naszych siatkarek i siatkarzy

W środę i czwartek 9 i 10 czerwca na obiektach TCSiR w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentacje, zarówno dziewcząt jak i chłopów, po zaciętych turniejach zajęły trzecie miejsca. Naszą szkołę pod kierunkiem pana Pawła Antczaka reprezentowali: Milena Barczak, Nikola Łoś, Michalina Plumbaum, Krystian Cybulski, Kacper Kunowski, Mateusz Meller . Gratulujemy!

Więcej informacji


Ceryfikaty


Certyfikaty Zawodowe

Powoli dobiega końca rok szkolny i kończą się też różne kursy w ramach projektu unijnego POSTAW NA DOBRY ZAWÓD. Część uczniów odbiera certyfikaty, inni czekają na wyniki egzaminów. 25 uczniów jest w trakcie kursu na prawo jazdy, a 17 w lipcu będzie odbywało wakacyjne staże zawodowe, za które otrzymają wynagrodzenie. We wrześniu na uczniów czeka kurs komputerowy i kurs spawania.

Informacja p. Dorota Kaczmarek
koordynator projektu


Więcej informacji


1a - Fabryka Szuk


Klasa 1a w Fabryce Sztuk

W poniedziałek 7 czerwca w ramach lekcji historii i plastyki klasa 1a (technik usług fryzjerskich) udała się z p. Anną Zielińską do Fabryki Sztuk. Uczennice obejrzały wystawę pt. „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI w”, dowiadując się przy tym wielu cennych, a czasami nieznanych dotąd informacji na temat Skulteta i Kopernika oraz ich wpływie na dotychczasowe postrzeganie świata. Poznały się też ciekawe fakty na temat obiektów, które znajdują się na terenie Fabryki Sztuk, dotyczących np. Poniatówki czy zabytkowego dębu.

Więcej informacji


Mistrzostwa w szachach chłopców
Mateusz Biniszkiewicz (2bp)Nowy mistrz szkoły w szachach

W środę 9 czerwca równolegle z turniejem szachowym dziewcząt odbyła się rywalizacja chłopców. Do walki przystąpiło 12 uczestników. Rywalizacja przebiegała wg systemu szwajcarskiego na dystansie 6 rund.

Po zakończeniu rozgrywek podium było rozstrzygnięte, ale sprawa tytułu mistrzowskiego była otwarta, gdyż na czele tabeli był Sebastian Freda (tegoroczny absolwent z klasy 4b) i Mateusz Biniszkiewicz (2bp). Obaj wygrali wszystkie partie a w bezpośrednim pojedynku padł remis. Dogrywka odbyła się w piątek 11 czerwca...


Więcej informacji
Zdjęcia


Mistrzostwa w szachach dziewcząt


Mistrzostwa szachowe dziewcząt

W środę 9 czerwca odbyły się drugie w historii szkoły mistrzostwa w szachach dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy panie. W tym roku tytuł wywalczyła Paulina Dobrowolska z klasa 3a, druga była Wiktoria Gołębiewska z klasy 3b, zaś trzecie miejsce zajęła Roksana Gros z klasy 3a. Serdecznie gratulujemy występu i odwagi, aby przystąpić do tej trudnej rywalizacji.
Był to jednocześnie pierwszy turniej żeński grany na żywo, gdyż rok temu musieliśmy zadowolić się turniejem online.


Więcej informacji


Dzień Dziecka


Dzień Odnawiania Relacji

Wtorek 1 czerwca był w naszej szkole Dniem Odnawiania Relacji. Klasy spędziły ten dzień bardzo różnorodnie. Niektóre w szkole, zajmując się grami planszowymi, sportowymi, rozmowami, grillowaniem, poznawanie siebie nawzajem. Inni wybrali się nad Wisłę lub do Fabryki Sztuk.

Dla wszystkich był to dobry czas. Pogoda również dopisała, zwiastując bliski początek lata.


Zdjęcia


Spotkania PG


Spotkanie online
na Politechnice Gdańskiej

W dniach 19, 20 i 27 maja b.r. odbyły się kolejne spotkania online na Politechnice Gdańskiej klas budowlanych 1f, 2fp i 3f. Prowadzącymi zajęcia byli przedstawiciele Koła Naukowego Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Politechniki Gdańskiej, tj. p. inż. Magdalena Knak i p. inż. Aleksandra Rybak oraz p. mgr inż. Erwin Wojtczak opiekun pomocniczy Koła. Tym razem tematem spotkań była diagnostyka nieniszcząca konstrukcji budowlanych.
Organizatorem spotkania była pani Ewa Mirosława Boryczko nauczyciel przedmiotów budowlanych. Dziękujemy!


Więcej informacji


Lekcja bezpieczeństwa


Otwarte Dni Drewna

W czwartek 27 maja uczniowie klas budowlanych 1f i 1fp na lekcjach bezpieczeństwa w pracach budowlanych oraz technologii murarsko-tynkarskiej uczestniczyli razem z p. Ewą Boryczko w Otwartych Dniach Drewna – III edycji online, organizowanych prze Politechnikę Gdańską.


Więcej informacji


Proejkt Emocja


Projekt Emocja
Odwaga

Uczennice klasy 1a wraz z wychowawczynią p. Barbarą Pieczewską i panią pedagog Dorota Kaczmarek zrealizowały moduł V – ODWAGA „Międzynarodowego Projektu EMOCJA”. Uczestniczki nauczyły się metod radzenia sobie ze stresem, rozpoznawały emocje i zastanawiały się jak najlepiej je przeżywać.
To był dobry czas i dobra zabawa.


Więcej informacji


Webinarium


Webinarium z tematyki budowlanej

W dniu 19 maja uczniowie klas budowlanychmieli możliwość uczestniczenia w webinarium „Konstrukcje inteligentne – przyszłość czy się nie dzieje?” zorganizowanym w szczególności dla studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej przez Firmę SHM System.
Webinarium prowadził p. Tomasz Howiacki – przedstawiciel firmy SHM System, wskazując w tematyce spotkania na praktyczne przykłady.

Bardzo dziękujemy organizatorom za umożliwienie naszym uczniom udziału w interesującym webinarium. Dziękujemy p. Ewie Boryczko (przedmioty zawodowe) za zaangażowanie i mobilizowanie uczniów.


Więcej informacji


Sukces w konkursie


Sukces Julii Skotarek

Z radością i dumą informujemy, że nasza uczennica Julia Skotarek z klasy 1a (technik usług fryzjerskich) zajęła 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „O bursztynową pomadkę”. Konkurs w tym roku odbywał się zdalnie. Równolegle w konkursie „O bursztynowy grzebień” brały udział Roksana Gros i Gabriela Kurkiewicz z klasy 3a. Prezentujemy prace konkursowe naszych uczennic. Brawa dla Was dziewczęta. Julii gratulujemy 1 miejsca. Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy nauczycielkom za opiekę p. B. Pieczewskiej i E. Jarosławskiej.

Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.04
222,750 unikalne wizyty