Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Nawigacja

Projekt "Postaw na dobry zawód"

Regulamin projektu
Regulamin staży zawodowych


DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE UCZNIA/UCZENNICY


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO PROJEKTU UCZNIA/UCZENNICY


Oświadczenie uczestnika Projektu nr 1


Oświadczenie uczestnika Projektu nr 2


DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE - NAUCZYCIEL


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO PROJEKTU - NAUCZYCIEL


Oświadczenie dotyczące RODO nauczyciela nr 1


Oświadczenie dotyczące RODO nauczyciela nr 2

Odbiór certyfikatów zawodowych

Uczniowie z klasy 3 f (technik budownictwa) odebrali certyfikaty ukończenia kursów: „Kosztorysowanie” i „Zastosowanie matematyki w procesach budowlanych”. Uczniowie podnoszą swoje kwalifikacje w ramach projektu unijnego POSTAW NA DOBRY ZAWÓD. Koordynatorem projektu jest pani Dorota Kaczmarek.
Wszyscy uczniowie zdali egzamin. Certyfikaty rozdała uczniom pani E. Karolak z firmy PROCAD. Pandemia nam nie straszna – szkolimy się zdalnie.


Zdjęcia


Zakończone kursy zawodowe

W naszej szkole realizujemy projekt unijny „Postaw na dobry zawód”. W ramach tych działań w ostatnim czasie uczniowie zakończyli kilka kursów, o czym z przyjemnością informuje koordynator p. Dorota Kaczmarek. Grupa 12 uczniów pomyślnie zdała egzamin i otrzymała certyfikaty z kursu AutoCad. Przedstawiciele klas 2bp i 2bg (technik logistyk) uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach z doradztwa zawodowego. Certyfikaty otrzymają po powrocie do szkoły.

Więcej informacji
ZdjęciaZakończenie zajęć
z języka angielskiego branżowego

3 października pomimo pięknego jesiennego, sobotniego przedpołudnia grupa 7 uczniów z klasy 2fp z technikum budownictwa uczestniczyła w ostatnich już zajęciach z języka angielskiego branżowego w ramach projektu unijnego „Postaw na dobry zawód”. Koordynator projektu p. Dorota Kaczmarek informuje, zajęcia zakończyły się testem, ciastem i pizzą. Pani Joanna Dembicka, która prowadziła zajęcia z uczniami technikum budowlanego, powiedziała, że będzie jej tej grupy brakowało.
Przypominamy o konkursie na grupę z najlepszą frekwencją. Wyniki już niedługo.


ZdjęciaProjekt Postaw na dobry zawód
wznowiony

Koordynator projektu unijnego „Postaw na dobry zawód” pani Dorota Kaczmarek informuje, że rozpoczęły się bezpłatne zajęcia dodatkowe dla chętnych uczniów w ramach projektu. Uczniowie klasy 3f (technik budownictwa) uczestniczą w zajęciach „Matematyka dla budowlańców" , które prowadzi pan Bartosz Wojtaś. Jest też drugi cykl zajęć - język angielski, które prowadzi lektor p. Joanna Dembicka .

Więcej informacji

Relacja ze staży wakacyjnych
(24 lipca)


Relacja ze staży wakacyjnych
(14 lipca)


Relacja ze staży wakacyjnych
(9 lipca)


Relacja ze staży wakacyjnych
(30 czerwca)Letnie staże zawodowe

Koordynator projektu unijnego pani Dorota Kaczmarek informuje, że 14 uczniów z klas technik budownictwa w poniedziałek 29 czerwca pomimo pierwszego dnia wakacji wstało bardzo wcześnie rano. Już o 6.30 ruszyli oni na swoje staże zawodowe do Pelplina, gdzie będą̨ remontowali seminarium i inne obiekty. Praca będzie przebiegała zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, staże są dla uczniów chętnych, zarówno uczniowie, jak ich rodzice wyrazili zgodę na ich kontynuację. Uczniowie zdobędą doświadczenie zawodowe, nowe kompetencje i ...zarobią. Nasi uczniowie ZSBIO zdobywają potrzebne kwalifikacje w ramach Projektu „Postaw na dobry zawód – podnesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim”.

Zdjęcia


powiększ


Certyfikaty zawodowe

Z przyjemnością informujemy, że w środę 11 marca zostały wręczone certyfikaty uczniom, którzy ukończyli 30 godzinny kurs zawodowy języka angielskiego w ramach naszego projektu POSTAW NA DOBRY ZAWÓD. Gratulacje dla 27 uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki testu końcowego: kilkoro nawet 100%. Pozostałe grupy będą realizowały zajęcia oczywiście w późniejszych terminach. Zachęcamy do nauki języków obcych w najbliższych dniach.

Zdjęcia

Kurs obsługi wózków widłowych

W ramach projektu unijnego Postaw Na Dobry Zawód 20 uczniów naszej szkoły uczestniczy w dobrowolnych i bezpłatnych zajęciach – pracownik magazynowy z obsługą komputera i wózków widłowych. Kurs ten zakończy się egzaminem państwowym i zdobyciem przez uczniów dodatkowych kwalifikacji. Równolegle 12 uczniów naszej szkoły bierze udział w zajęciach dodatkowych z projektowania i poznaje program AutoCAD.

Więcej informacjiZajęcia dodatkowe

Trwają bezpłatne dodatkowe zajęcia skierowane do naszych uczniów, ochotników – z j. angielskiego zawodowego i matematyki – w ramach unijnego projektu POSTAW NA DOBRY ZAWÓD. Koordynator projektu p. Dorota Kaczmarek informuje, że zajęcia i uczniowie są super! Grupy piszą testy i – jedzą pizzę (bo to dla nich zajęcia po lekcjach).

Grupa uczniów technik budownictwa właśnie odebrała książki i napisze test startowy.


Więcej informacjiKurs AutoCAD

Pani Dorota Kaczmarek, koordynator projektu unijnego Postaw na dobry zawód poinformowała, że 17 lutego 12 uczniów naszej szkoły w ramach tego projektu rozpoczęło kurs z programu AutoCAD. Kurs jest całkowicie bezpłatny dla uczniów. Program AutoCAD to najbardziej znany i powszechny na świecie program do tworzenia projektów, wizualizacji i dokumentowania. Uczestnicy będą mogli korzystać z tej aplikacji, która pomoże im podczas tworzenia szkiców, projektów architektonicznych, wnętrz, obwodów elektrycznych, schematów hydraulicznych lub planów naziemnych budynków, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, inwentaryzacji budowlanych itd. Życzymy uczniom fajnej przygody z tym programem komputerowym i mamy nadzieję, że frekwencja będzie 100% na wszystkich zajęciach, tak jak na pierwszych zajęciach.
Staże zawodowe

58 uczniów naszej szkoły podczas ferii zimowych wzięło udział w stażach zawodowych. Było to 14 techników budownictwa i techników inżynierii sanitarnej oraz 44 techników logistyki i spedycji. Uczniowie ci uczestniczą w projekcie unijnym POSTAW NA DOBRY ZAWÓD, którego koordynatorem jest p. Dorota Kaczmarek.

Więcej informacji
ZdjęciaFestiwal Kariery

W środę 27 listopada 2019 r. grupa uczniów i nauczycieli z ZSBiO bardzo profesjonalnie i w ciekawy sposób reprezentowała szkołę na „Festiwalu Kariery” współorganizowanym przez Powiat Tczewski i ZST. Impreza jest związana z realizacją projektu ze środków unijnych: „Postaw na dobry zawód”. Koordynator projektu p. Dorota Kaczmarek oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Mirosława Czerwinska-Kożuch, p. Agnieszka Rajek i p. Arkadiusz Bednarek.

Więcej informacji
Zdjęcia

powiększ


Klasa 2b na Uniwersytecie Gdańskim

W środę 4 grudnia 2019 r. klasa 2b technik logistyk w ramach innowacji pedagogicznej „Logistyka miejska” pojechała na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Opiekunami wycieczki były p. Agnieszka Rajek nauczyciel przedmiotów logistycznych oraz p. Marlena Owedyk-Chamska. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Naukowym Kołem Logistycznym działającym przy UG, podczas którego studenci opowiedzieli o swojej działalności oraz przedstawili zasady rekrutacji na studia i możliwości rozwoju kariery w branży logistycznej.

Więcej informacjiDodatkowe zajęcia językowe

Od listopada w ramach projektu unijnego „Postaw na dobry zawód – podniesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim” pierwsza grupa chętnych uczniów rozpoczęła zajęcia z języka angielskiego zawodowego. Uczniowie z klas 1cg technik spedytor i 1bg technik logistyk zaczęli od testu wstępnego. Na pierwszych zajęciach 4 listopada była wzorowa 100% obecność, oby tak dalej. Udział w zajęciach jest dla uczniów całkowicie bezpłatny i daje duże możliwości podniesienia umiejętności językowych, niezwykle potrzebnych w tych zawodach. Zajęcia prowadzi lektor j. angielskiego spoza szkoły p. Joanna Dembicka. Koordynatorem projektu jest p. Dorota Kaczmarek.


powiększ


Wizyta na Politechnice

W czwartek 5 grudnia 2019 r. uczniowie ZSBiO w zawodzie technik budownictwa poznawali Politechnikę Gdańską, a dokładnie wydział WILiŚ kierunek budownictwo. Udział wzięły klasy 1f, 2f, 4f technik budownictwa oraz 3i technik inżynierii sanitarnej. Uczniowie mogli spotkać się z panem dziekanem dr inż. Rafałem Ossowskim, który przedstawił nam uczelnię. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładach w Audytorium Novum.

Więcej informacji
ZdjęciaFestiwal Kariery

Dnia 12 grudnia 2018 r.odbył się w naszej szkole „Festiwal Kariery”. Impreza realizowana była w ramach projektu Starostwa Powiatowego w Tczewie „Postaw na dobry zawód – podniesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim”
W przedsięwzięciu uczestniczyli wicestarosta tczewski – Piotr Cymanowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Ewa Uzdowska, konsultant wojewódzki do spraw doradztwa zawodowego – Barbara Szymańska, konsultant do spraw edukacji zawodowej Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej – Damian Orzeł, Kierownik Projektu – Alicja Koszyk i inne osoby zaangażowane w działania projektowe...


Więcej informacji
Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.03
192,874 unikalne wizyty